L Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Ruy Barbosy w Warszawie.

Adres:
ul. Burdzińskiego 4
03-480 Warszawa

Kontakt: 
Email: lo50@lo50.edu.pl
Tel: +48 (22) 619 23 71

Najnowsze aktuaności

AKTUALNOŚCI:

XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"...

Opublikowano: 2020-05-18 16:24:41

LAUREACI XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"

Z radością przekazujemy wyniki tegorocznej edycji "Rytmów". Zazwyczaj upublicznialiśmy tylko listę Laureatów, a nie upublicznialiśmy przed wręczeniem nagród nazwisk osób, które zostały nagrodzone i wyróżnione przez Jury. W tym roku z uwagi na ograniczenia, wynikające z pandemii, jesteśmy zmuszeni zrobić inaczej, ponieważ nie wiemy, kiedy byłoby możliwe spotkanie wszystkich Laureatów u nas w szkole i wręczenie nagród osobom wyróżnionym.
Poniżej znajduje się:
a) lista Laureatów (Laureatem jest osoba, której choć jeden wiersz został wyróżniony publikacją w pokonkursowej antologii)
b) lista Laureatów nagrodzonych i wyróżnionych przez Jury (nagrody rzeczowe zostaną przesłane pocztą).
Nagrodę specjalną dla Laureata I miejsca przygotuje Juror, Marcin Partyka, który do nowego wiersza Laureata I miejsca napisze muzykę - mamy nadzieję, że podczas kolejnej edycji konkursu będziemy mogli posłuchać tego utworu wraz ze zdobywcą I nagrody tegorocznych "Rytmów".
Nagrody, dyplomy prześlemy laureatom pocztą. Antologia wierszy Laureatów z przyczyn wynikających z ograniczenia pandemią, zostanie przygotowana w wakacje. Wówczas też prześlemy każdemu Laureatowi tomik. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się zdrowo i szczęśliwie podczas kolejnej edycji "Rytmów" za rok.

A teraz: wyniki tegorocznych "Rytmów":

LAUREACI
XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego
„Rytmy nieskończoności”

1. Amelia Adaszak Liceum Kreatywności nr XVI we Wrocławiu
2. Barbara Błażejczyk XXIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
3. Malwina Ciechanowska XXV LO im. Stefana Żeromskiego w Łodzi
4. Alicja Czech I LO im. KEN w Stalowej Woli
5. Jakub Fronczak CV LO im. Zbigniewa Herberta w Warszawie
6. Miłosz Gajda VI LO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
7. Michał Korek XV LO im. Wiktora Degi w Poznaniu
8. Karolina Kudela VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach
9. Weronika Łaś I LO im. Danuty Siedzikówny „Inki” we Wrocławiu
10. Maja Mastalerz Technikum nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Warszawie
11. Wiktoria Pietrowska L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie
12. Aleksandra Pikulska Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku
13. Marta Podsiadło XII Liceum im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
14. Klaudia Polakiewicz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie
15. Aleksandra Polaszek VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
16. Aleksandra Rzadkowolska I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
17. Antoni Sikora Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu
18. Monika Skrzypczak L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie
19. Paweł Stachowiak III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku
20. Hanna Stefańska LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu
21. Julia Świstek IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie
22. Patrycja Turek II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu
23. Katarzyna Wilczyńska L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie
24. Aleksandra Wojtyra Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie
25. Natalia Woroniecka II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

JURY postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym Laureatom:


I miejsce:

Natalia Woroniecka II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

II miejsce:

Barbara Błażejczyk XXIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

III miejsce:

Maja Mastalerz Technikum nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Warszawie
Alicja Czech I LO im. KEN w Stalowej Woli

Wyróżnienia:

1. Antoni Sikora Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu
2. Hanna Stefańska LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu
3. Aleksandra Pikulska Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku
4. Miłosz Gajda VI LO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
5. Malwina Ciechanowska XXV LO im. Stefana Żeromskiego w Łodzi
6. Patrycja Turek II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu
7. Klaudia Polakiewicz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie
8. Paweł Stachowiak III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku

GRATULUJEMY!!!!!!

 

 

 

 

Projekt Olimpiady Zwolnieni z Teorii finał!!!...

Opublikowano: 2020-05-04 11:39:52

Szanowni Państwo.
Z wielką dumą informuję o zakończeniu kilkumiesięcznego projektu w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, w którym brali udział uczniowie z klasy 1Kg: Mateusz Łoń, Jakub Szaro, Wojciech Twarowski, Szymon Soczewka i Stanisław Doliński.
Przedsięwzięcie uczniów naszej szkoły uzyskało dużą akceptację społeczną, czego efektem było objęcie Patronatem Honorowym przez instytucje takie jak: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Panią Marlenę Maląg, Wojewodę Mazowieckiego - Pana Konstantego Radziwiłła, Marszałka Województwa Mazowieckiego - Pana Adama Struzika, Prezydenta m.st. Warszawy - Pana Rafała Trzaskowskiego oraz Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy - Pana Dariusza Kasprzaka. Partnerami projektu byli: Niewidzialna Wystawa, Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie, Stowarzyszenie Praskie Patrz Sercem, Magazyn Integracja, Gazeta Mieszkanie, Radio Praga oraz Grupa LukaMaro.
Zwieńczeniem pracy jest krótki filmik, który rownież jest owocem pracy w/w uczniów:
https://liblink.pl/12nYrSyyvd

Gratuluję uczniom wytrwałości a ich Rodzicom tak wspaniałych, wrażliwych i zdolnych synów.
Trzymam kciuki za werdykt.
Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji wielu działań kieruję do Pana Krzysztofa Łonia.

Beata Cegłowska
szkolna koordynatorka olimpiady

Uwaga!!! Nowe dzwonki od 4 maja...!!!!

Opublikowano: 2020-04-30 10:34:37

Uwaga!!! Nowe dzwonki od 4 maja...!!!!

pobierz

Informacja dla kandydatów

Opublikowano: 2020-04-29 10:04:49

Informujemy że dzien otwarty zaplanowany na dzisaj t.j 29.04.2020 r. został odwołany

ZNAJDŹ NAS