!!! UWAGA !!! NA STRONIE OPUBLIKOWANY ZOSTAŁ NOWY PLAN LEKCJI NA II SEMESTR !!!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Zespół Polonistów

MAŁGORZATA KARASEK- Koordynatora zespołu

Absolwentka L Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy w Warszawie. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Warszawie i filologię polską na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jako nauczycielka pracuje od 22 lat ( w naszym liceum uczy od 1999 roku). Jest czynną egzaminatorką maturalną od 2001 roku, od 11 lat pełni funkcję przewodniczącej zespołu egzaminatorów OKE. Nauczycielka dyplomowana . W 2015 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ M.St. Warszawy za osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej. Mama trójki dzieci.

 

 

AGATA ADAMOWICZ

Absolwentka VI LO im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Magister filologii polskiej na UW (specjalność nauczycielska) i teologii na ATK w Warszawie. Nauczycielka dyplomowana, czynna egzaminatorka maturalna oraz szkolna koordynatorkaOlimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Zainteresowania: literatura i kultura II połowy XIX wieku

 

 

KATARZYNA WALENTYNOWICZ


Ukończyła wyższe studia magisterskie na kierunku Filologia Polska w zakresie specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studia Podyplomowe "Kształcenie wrażliwości estetycznej" na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w promowaniu utalentowanej młodzieży w wielu dziedzinach podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności", którego jest pomysłodawczynią i współorganizatorem, a który w 2010r. został wyróżniony jako inicjatywa edukacyjna na Warszawskiej Giełdzie Programów Edukacji Kulturalnej. Opracowała tomiki wierszy laureatów konkursu, promując jednocześnie uczniów uzdolnionych plastycznie (ilustracje do tomików) i informatycznie (skład komputerowy). Co roku przygotowuje z młodzieżą spektakle lub koncerty poetycko-muzyczne, promujące uczniów uzdolnionych wokalnie, muzycznie i aktorsko. Z powodzeniem przygotowuje młodzież do egzaminu maturalnego oraz ogólnopolskich konkursów literackich, a także Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (tytuł finalistki olimpiady dla uczennicy w 2007r.). Za swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, Nagrodą Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, a w 2010r. Medalem Świętego Brata Alberta. Najbardziej ceni sobie tytuł "Nadzieja Edukacji" w konkursie na "Nauczyciela Roku 2006", ponieważ wyróżnienie to pozwala na poczucie pozytywnej aktywności w pracy z młodzieżą, niezależnie od stażu pracy nauczyciela.

 

ŻANETA PANCER

Ukończyła z wyróżnieniem filologię polską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  W L LO im. RuyBarbosy pracuje od 2017 roku, prowadzi szkolne koło teatralne, jest współorganizatorem autorskiego konkursu recytatorskiego „Tragarze cieni”.

Zainteresowania: literatura XIX wieku – polska i obca,  historia sztuki, teatr, film

 

ANETA WAWRZYNÓW

Dyplomowana nauczycielka języka polskiego. Wykształcenie filologiczne zdobyła na Uniwersytecie Wrocławskim, kończąc jednolite magisterskie studia dzienne w Instytucie Filologii Polskiej w 2002 r. z oceną bardzo dobrą. Od 2005 roku jest egzaminatorem maturalnym z języka polskiego. Od 2006 r. pełniła funkcję weryfikatora merytorycznego w zespole egzaminatorów z języka polskiego w OKE we Wrocławiu. W 2015 roku zdobyła kwalifikacje egzaminatora z przedmiotów humanistycznych w gimnazjum, a w 2019 roku egzaminatora z zakresu egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego w OKE w Warszawie. Podyplomowo ukończyła studia logopedyczne na Uniwersytecie Wrocławskim oraz zarządzanie oświatą na Uniwersytecie Warszawskim. W zawodzie nauczyciela pracuje od 2002 r., nauczając młodzież w liceum, technikum, gimnazjum oraz szkole podstawowej. Pracowała także jako dziennikarz w stacji telewizyjnej Polsat News. W zawodzie nauczyciela wykorzystuje pracę metodą projektu oraz innowacje pedagogiczne. Jest autorką konkursu Zostań Mistrzem Reportażu, prowadziła koło teatralne i gazetkę szkolną. W L LO pracuje od 2019 r. Interesuje się literaturą, kinem i teatrem. Pasjonują ją też podróże, narciarstwo biegowe i zjazdowe oraz jazda na rowerze.

Data dodania: 2022-06-16 16:32:03
Data edycji: 2022-12-10 19:54:33
Ilość wyświetleń: 3885

Konkursy

Zgłoś się do konkursu!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej