Czcionka:

Kontrast:

Zespół Polonistów

MAŁGORZATA KARASEK- Koordynatora zespołu

Absolwentka L Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy w Warszawie. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Warszawie i filologię polską na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jako nauczycielka pracuje od 22 lat ( w naszym liceum uczy od 1999 roku). Jest czynną egzaminatorką maturalną od 2001 roku, od 11 lat pełni funkcję przewodniczącej zespołu egzaminatorów OKE. Nauczycielka dyplomowana . W 2015 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ M.St. Warszawy za osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej. Mama trójki dzieci.

AGATA ADAMOWICZ

Absolwentka VI LO im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Magister filologii polskiej na UW (specjalność nauczycielska) i teologii na ATK w Warszawie. Nauczycielka dyplomowana, czynna egzaminatorka maturalna oraz szkolna koordynatorkaOlimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Zainteresowania: literatura i kultura II połowy XIX wieku

KATARZYNA WALENTYNOWICZ

Ukończyła wyższe studia magisterskie na kierunku Filologia Polska w zakresie specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studia Podyplomowe "Kształcenie wrażliwości estetycznej" na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w promowaniu utalentowanej młodzieży w wielu dziedzinach podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności", którego jest pomysłodawczynią i współorganizatorem, a który w 2010r. został wyróżniony jako inicjatywa edukacyjna na Warszawskiej Giełdzie Programów Edukacji Kulturalnej. Opracowała tomiki wierszy laureatów konkursu, promując jednocześnie uczniów uzdolnionych plastycznie (ilustracje do tomików) i informatycznie (skład komputerowy). Co roku przygotowuje z młodzieżą spektakle lub koncerty poetycko-muzyczne, promujące uczniów uzdolnionych wokalnie, muzycznie i aktorsko. Z powodzeniem przygotowuje młodzież do egzaminu maturalnego oraz ogólnopolskich konkursów literackich, a także Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (tytuł finalistki olimpiady dla uczennicy w 2007r.). Za swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, Nagrodą Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, a w 2010r. Medalem Świętego Brata Alberta. Najbardziej ceni sobie tytuł "Nadzieja Edukacji" w konkursie na "Nauczyciela Roku 2006", ponieważ wyróżnienie to pozwala na poczucie pozytywnej aktywności w pracy z młodzieżą, niezależnie od stażu pracy nauczyciela.

ŻANETA PANCER

Ukończyła z wyróżnieniem filologię polską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  W L LO im. RuyBarbosy pracuje od 2017 roku, prowadzi szkolne koło teatralne, jest współorganizatorem autorskiego konkursu recytatorskiego „Tragarze cieni”.

Zainteresowania: literatura XIX wieku – polska i obca,  historia sztuki, teatr, film

Data dodania: 2022-06-16 16:32:03
Data edycji: 2022-11-27 16:10:24

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!