W roku szkolnym 2024/2025 szkoła funkcjonuje bez dzwonków.

PRASKA NAGRODA EDUKACYJNA AD REM - zagłosuj - wspieraj społeczność naszej szkoły

Do 14.10.2024 można oddawać w konkursie

"PRASKA NADRODA EDUKACYJNA - AD REM"

Nasza szkoła jest nominowana w czterech kategoriach - zagłosujmy - wspierajmy naszą szkołę

-> Kategoria inicjtywa oświatowa roku

XXIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Brazylii oraz IX Mazowiecki Konkurs dla szkół podstawowych w Zespole Szkół nr 73

XXIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Brazylii oraz IX Mazowiecki Konkurs dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/24 miały na celu popularyzację wiedzy o Brazylii, w tym jej historii, kulturze i geografii, a także rozwijanie umiejętności przetwarzania informacji. Tegoroczna edycja składała się z trzech konkursów: prezentacji artystycznej, eseju oraz krótkiego filmu, których tematyka koncentrowała się na 470-leciu miasta São Paulo oraz stuleciu urodzin naukowca Césara Lattes. Uczniowie przedstawili różne aspekty São Paulo, w tym wpływ kawy na rozwój miasta oraz informacje o jego różnorodności kulturowej. Ważnym wydarzeniem było nadanie szkole Orderu Rio Branco, prestiżowego brazylijskiego odznaczenia państwowego przyznanego przez prezydenta Brazylii, Lułę da Silva. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wspierając integrację uczniów z różnych szkół.

--> Kategoria nauczyciel/nauczycielka roku

Małgorzata Zawisza z Zespołu Szkół nr 73

Dyplomowany nauczyciel matematyki z 28-letnim doświadczeniem, w tym 25 lat w L Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie. Przez całą swoją karierę z pasją i zaangażowaniem wspiera uczniów, organizując różnorodne konkursy, jak np. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Brazylii oraz wewnątrzszkolny konkurs inwestowania w papiery wartościowe. Jest także doświadczonym egzaminatorem maturalnym i weryfikatorem prac maturalnych. Posiada studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, co pozwala jej skutecznie pracować z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Od 2017 roku pełni funkcję wicedyrektora, organizując pracę szkoły i dbając o bezpieczeństwo młodzieży.

--> Kategoria Uczeń/uczennica szkoły ponadpodstawowej

Krzysztof Kapa z Zespołu Szkół nr 73

Krzysztof Michał Kapa jest uczniem klasy IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie, wyróżniającym się wiedzą z historii, filozofii i WOS-u. Od pierwszej klasy uczestniczy w Olimpiadzie Historycznej, Filozoficznej oraz w olimpiadzie języka polskiego, osiągając coraz lepsze wyniki. Jako członek Szkolnego Koła Wolontariatu angażuje się w różne akcje, zachęcając innych do udziału. Mimo że Krzysztof ma niepełnosprawność sprzężoną i zespół Aspergera, jego osiągnięcia są wynikiem ciężkiej pracy. Jest wzorem do naśladowania, pokazując, że pomimo trudności można ambitnie dążyć do celu.

--> Kategoria Prawcownik/prawcownica roku w dziale administracji i obsługi

Alicja Macieja z Zespołu Szkół nr 73

Pani Alicja Macieja pracuje jako sekretarz szkoły w Zespole Szkół nr 73 od sierpnia 2013 roku, wykazując się dużym zaangażowaniem w pracę administracyjną. Nieustannie doskonali swoje umiejętności, korzystając z nowoczesnych technologii i instruktażowych filmów. Świetnie współpracuje z rodzicami i uczniami, a jej empatia i życzliwość pomagają w rozwiązywaniu spraw związanych z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pani Alicja aktywnie uczestniczy w projektach, takich jak wymiana międzynarodowa czy wdrażanie systemu kart identyfikacyjnych, a także współpracuje z Radą Rodziców w kwestiach administracyjnych i finansowych.

Data dodania: 2024-10-11 08:38:11
Data edycji: 2024-10-11 09:07:02