Szanowni Państwo!
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w dniu 5 grudnia 2022 roku odbyła się II KONFERENCJa "Edukacja Włączająca w Praskich Szkołach". Konferencja przeznaczona była dla dyrektorów placówek edukacyjnych, pedagogów i psychologów oraz nauczycieli współorganizujących kształcenie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
W tym roku, obok tych znanych z poprzedniej edycji, słuchaliśmy nowych prelegentów i poruszyliśmy nowe tematy.
W związku z chorobą p. Marka Sołtysa, p. Ewa Chibowska- psycholog w naszym liceum poruszyła temat "Edukacja włączająca w stosunku do osób doświadczających trudności na tle psychicznym".
BarboWolontariusze pod opieką pani Moniki Łaszkowskiej zorganizowali zbiórkę pieniędzy.
W czasie konferencji został przekazany rodzicom Krzysia Zielińskiego symboliczny czek na kwotę 3424,28 zł. Do końca dnia trwał kiermasz świąteczny i finalnie zbiórkę charytatywną na turnus rehabilitacyjny chłopca zamknęliśmy kwotą 4088,63 zł.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, wolontariuszom oraz osobom które wsparły akcje charytatywną dla Krzysia, który jest chory na bardzo rzadko występującą genetyczną chorobę SMART1. Leczenie takiej choroby jest bardzo drogie , dlatego nasz wkład finansowy dla rodziców jest wspaniałym gestem.
W czasie konferencji, miłym akcentem były występy artystyczne naszych uczniów: Huberta Szubargi i Ewy Redzik.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.
Szczegółowy program konferencji.
10.30 Dyrektor Piotr Cacko
Oficjalne rozpoczęcie II Konferencji.
10.45 Agata Samoraj
11.15 Małgorzata Zielińska
11.45 Przerwa kawowa
12.00 dr Małgorzata Czajkowska
12.30 Monika Gibes
13.00 Ewa Chibowska- psycholog
Występ artystyczny
13.30 Dyskusja
Prelegenci:
Agata Samoraj
Doradczyni metodyczna w zakresie kształcenia specjalnego Warszawskiego Centrum InnowacjiEdukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Tytuł wystąpienia: "Rola Nauczyciela wspomagającego i nauczycieli przedmiotów w edukacji ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego".
Monika Gibes
Reprezentantka Fundacji Aktywnej Rehabilitacji FAR opowie o działalności fundacji, której "celem jest zwiększenie indywidualnej i społecznej niezależności oraz poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnością ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku inwalidzkim (w tym poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych), poprzez przygotowanie do pełnienia ról społecznych związanych z edukacją, aktywnością zawodową, życiem rodzinnym oraz rekreacją i spędzaniem wolnego czasu. Tytuł wystąpienia: "Aktywna rehabilitacja w praktyce".
Małgorzata Zielińska
Założycielka Stowarzyszenia Rodzin SMARD1, organizacji pacjenckiej, której główne cele to reprezentowanie osób chorych oraz ich bliskich w dążeniu do otrzymania właściwej opieki zdrowotnej oraz stworzenia równych szans życiowych, zwiększanie świadomości społecznej i szerzenie wiedzy na temat rzadkich chorób nerwowo-mięśniowych, a w szczególności przeponowej postaci rdzeniowego zaniku mięśni – SMARD1. Prywatnie mama 2 córek i syna, który choruje na SMARD-1. Tytuł wystąpienia: "Edukacja włączająca w edukacji domowej".
Marek Sołtys
Prezes Zarządu Fundacji Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania działacz na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami. Ambasador Konwencji Praw OzN. Leader Projektów i Działań. Autor Publikacji, Wystaw, Eventów i Happeningów. Znany medialnie jako Szalony Wózkowicz. Tytuł Wystąpienia: "Edukacja włączająca dla dzieci i młodzieży- projekt Kaleka czy COOL-awy".
dr Małgorzata Czajkowska
Nauczycielka współorganizująca kształcenie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych w L Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie. Dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki specjalnej - Akademia Pedagogiki Specjalnej Warszawa. Tytuł wystąpienia: "Pedagog specjalny w obszarze edukacji włączającej i integracyjnej"
03-480 Warszawa
ul. Burdzińskiego 4