!!! UWAGA !!! NOWY PLAN. OBOWIĄZUJE 29-30.04.2024 i 6.05.2024 ORAZ 10.05.2024 !!!

Zespół Polonistów

MAŁGORZATA KARASEK- Koordynatora zespołu

Absolwentka L Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy w Warszawie. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Warszawie i filologię polską na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jako nauczycielka pracuje od 22 lat ( w naszym liceum uczy od 1999 roku). Jest czynną egzaminatorką maturalną od 2001 roku, od 11 lat pełni funkcję przewodniczącej zespołu egzaminatorów OKE. Nauczycielka dyplomowana . W 2015 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ M.St. Warszawy za osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej. Mama trójki dzieci.

AGATA ADAMOWICZ

Absolwentka VI LO im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Magister filologii polskiej na UW (specjalność nauczycielska) i teologii na ATK w Warszawie. Nauczycielka dyplomowana, czynna egzaminatorka maturalna oraz szkolna koordynatorkaOlimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Zainteresowania: literatura i kultura II połowy XIX wieku

KATARZYNA WALENTYNOWICZ

Ukończyła wyższe studia magisterskie na kierunku Filologia Polska w zakresie specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studia Podyplomowe "Kształcenie wrażliwości estetycznej" na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w promowaniu utalentowanej młodzieży w wielu dziedzinach podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności", którego jest pomysłodawczynią i współorganizatorem, a który w 2010r. został wyróżniony jako inicjatywa edukacyjna na Warszawskiej Giełdzie Programów Edukacji Kulturalnej. Opracowała tomiki wierszy laureatów konkursu, promując jednocześnie uczniów uzdolnionych plastycznie (ilustracje do tomików) i informatycznie (skład komputerowy). Co roku przygotowuje z młodzieżą spektakle lub koncerty poetycko-muzyczne, promujące uczniów uzdolnionych wokalnie, muzycznie i aktorsko. Z powodzeniem przygotowuje młodzież do egzaminu maturalnego oraz ogólnopolskich konkursów literackich, a także Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (tytuł finalistki olimpiady dla uczennicy w 2007r.). Za swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, Nagrodą Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, a w 2010r. Medalem Świętego Brata Alberta. Najbardziej ceni sobie tytuł "Nadzieja Edukacji" w konkursie na "Nauczyciela Roku 2006", ponieważ wyróżnienie to pozwala na poczucie pozytywnej aktywności w pracy z młodzieżą, niezależnie od stażu pracy nauczyciela.

ŻANETA PANCER

Ukończyła z wyróżnieniem filologię polską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  W L LO im. RuyBarbosy pracuje od 2017 roku, prowadzi szkolne koło teatralne, jest współorganizatorem autorskiego konkursu recytatorskiego „Tragarze cieni”.

Zainteresowania: literatura XIX wieku – polska i obca,  historia sztuki, teatr, film

ANETA WAWRZYNÓW

Dyplomowana nauczycielka języka polskiego. Wykształcenie filologiczne zdobyła na Uniwersytecie Wrocławskim, kończąc jednolite magisterskie studia dzienne w Instytucie Filologii Polskiej w 2002 r. z oceną bardzo dobrą. Od 2005 roku jest egzaminatorem maturalnym z języka polskiego. Od 2006 r. pełniła funkcję weryfikatora merytorycznego w zespole egzaminatorów z języka polskiego w OKE we Wrocławiu. W 2015 roku zdobyła kwalifikacje egzaminatora z przedmiotów humanistycznych w gimnazjum, a w 2019 roku egzaminatora z zakresu egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego w OKE w Warszawie. Podyplomowo ukończyła studia logopedyczne na Uniwersytecie Wrocławskim oraz zarządzanie oświatą na Uniwersytecie Warszawskim. W zawodzie nauczyciela pracuje od 2002 r., nauczając młodzież w liceum, technikum, gimnazjum oraz szkole podstawowej. Pracowała także jako dziennikarz w stacji telewizyjnej Polsat News. W zawodzie nauczyciela wykorzystuje pracę metodą projektu oraz innowacje pedagogiczne. Jest autorką konkursu Zostań Mistrzem Reportażu, prowadziła koło teatralne i gazetkę szkolną. W L LO pracuje od 2019 r. Interesuje się literaturą, kinem i teatrem. Pasjonują ją też podróże, narciarstwo biegowe i zjazdowe oraz jazda na rowerze.

Data dodania: 2022-06-16 16:32:03
Data edycji: 2022-12-10 19:54:33