!!! UWAGA !!! 22.05. 2024 ZEBRANIA Z RODZICAMI !!!! ZMIANA GODZINY !!! 17:30 !!!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

VII wymiana z Portugalii.

Zakończył się pierwszy etap siódmej już wymiany z Portugalią. Siódemka okazała się szczęśliwa! Tym razem siedemnaścioro uczniów z Panią Wice-Dyrektor Małgorzatą Zawiszą i nauczycielką portugalskiego i organizatorką wyjazdu, Panią Grażyną Misiorowską-Rychlewską, odwiedziło Lizbonę, Porto Guimarães, Fatimę i Idães. Szkoła w Idães, podobnie jak w latach ubiegłych, jest naszym partnerem w tegorocznej wymianie.

 

Lizbona, Porto i Guimarães zachwyciły nas swoją historią i bajecznymi widokami; właśnie w Guimarães „narodziła się Portugalia”, bo stąd pochodził pierwszy król. Idães urzekło nas malowniczymi krajobrazami Północy oraz niezwykłą gościnnością.

 

W Lizbonie, oprócz zwiedzania, mieliśmy zaszczyt zostać przyjęci w rezydencji Ambasador RP, przez JE Joannę Pilecką – Ambasadora RP w Lizbonie, podczas którego Pani Ambasador opowiedziała o Portugalii oraz o pracy dyplomaty.

 

W Porto dołączył do nas absolwent naszego Liceum, Pan Bartek Zalewski, który brał udział w pierwszej wymianie z Portugalią dwadzieścia (!) lat temu. Ów wyjazd sprawił, że dziś mieszka w Porto – tak bardzo zauroczyła go Portugalia. Z Portugalią trzeba się mieć na baczności. Roztacza niezapomniany urok i zapada w serce.

 

Zajęcia w szkole pozwoliły nam poznać kraj gości i zaprezentować nasz, wyłonić talenty plastyczne i sprawdzić umiejętności językowe, a nawet wykorzystać sztuczną inteligencję przy tworzeniu piosenki upamiętniającej naszą wymianę.

 

W weekendowe dni było plażowanie i Ocean oraz spotkania rodzinne. Wspólna kolacja z tańcami pozwoliła przełamać pierwsze lody i zaczęły się nawiązywać przyjaźnie, które będą się zacieśniać podczas rewizyty portugalskich uczniów w październiku. Czekamy na gości z niecierpliwością i tworzymy plany ich pobytu. Musimy ich przyjąć z nie mniejszą gościnnością.

Data dodania: 2024-06-16 12:35:11
Data edycji: 2024-06-25 12:35:37
Ilość wyświetleń: 72

Konkursy

Zgłoś się do konkursu!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej