Och, znalazłeś mnie? Imponujące. Możesz teraz powiedzieć o mnie wszystkim znajomym. ;)
Sample Title
Arkusz edycyjny
Odzwiedź naszą stronę na
Facebooku!

Samorząd szkolny

Przewodniczący Zastępca Opiekunowie
Sebastian Jaworski Izabela Kolon Jolanta Makowska,
Łukasz Lipiński

W L LO działa (pod opieką dyrekcji) prowadzony przez uczniów samorząd uczniowski. Jest to organizacja niezależna, posiadająca odrębny statut, której kompetencje są określane osobnymi przepisami prawnymi, a zakres obowiązków został ustalony przez statut szkoły.

Samorząd to instytucja pracująca dzięki uczniom i dla uczniów. Co tydzień odbywają się spotkania prezydium z komitetami klasowymi. Uczniowie mogą zgłaszać wszelkie propozycje zmian w szkole, imprez a także zdawać relację z tego, co dzieje się w naszym liceum.

Pracujemy dla dobra całej społeczności uczniowskiej i nie tylko: reprezentujemy uczniów wobec dyrekcji i rady pedagogicznej, dbamy o poszanowanie ich praw i wypełnianie obowiązków. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie propozycje. Zajmujemy się organizacją szkolnych imprez i uroczystości, reprezentujemy liceum na zewnątrz, staramy się, aby umilić życie naszym koleżankom i kolegom. Misją przewodnią samorządu jest stworzenie szczególnej, przyjacielskiej atmosfery w szkole nie tylko pomiędzy uczniami, ale także uczniami i nauczycielami. Staramy się poprzez organizację przedsiębwzięć sportowych i artystycznych wprowadzić trochę zabawy w każdy normalny dzień. Dzięki odrębnemu budżetowi jesteśmy organizacją samowystarczalną, pokrywającą koszty organizacji zabaw, gier i akcji w szkole. Poprzez ideę humanitaryzmu prowadzimy akcje charytatywne, np. zbiórki zywności i rzeczy dla biednych rodzin. Wspieramy rozwój kulturalny uczniów poprzez organizowanie wystaw plastycznych.

Chcemy, aby instytucja samorządu była otwarta dla wszystkich. Dlatego serdecznie zapraszamy na nasze spotkania w każdy piątek na długiej przerwie!

Kadencja samorządu trwa jeden rok szkolny, prezydium wybierane jest spośród kandydatów bądź też na zasadzie udzielenia wotum zaufania. Referendum prowadzone jest zazwyczaj po feriach zimowych.

L LO im. Ruy Barbosy - 2016 r. © Wszelkie prawa zastrzeżone | Twórca strony: Jan Przychodniak | Projekt graficzny: Jakub Adamczyk | Administrator: Jan Przychodniak