Och, znalazłeś mnie? Imponujące. Możesz teraz powiedzieć o mnie wszystkim znajomym. ;)
Sample Title
Arkusz edycyjny
Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nią plików Cookies.
Rozumiem
Więcej...
Odzwiedź naszą stronę na
Facebooku!


Samorząd szkolny


Przewodniczący Zastępca Opiekunowie
Sebastian Jaworski Izabela Kolon Jolanta Makowska,
Łukasz Lipiński

W L LO działa (pod opieką dyrekcji) prowadzony przez uczniów samorząd uczniowski. Jest to organizacja niezależna, posiadająca odrębny statut, której kompetencje są określane osobnymi przepisami prawnymi, a zakres obowiązków został ustalony przez statut szkoły.

Samorząd to instytucja pracująca dzięki uczniom i dla uczniów. Co tydzień odbywają się spotkania prezydium z komitetami klasowymi. Uczniowie mogą zgłaszać wszelkie propozycje zmian w szkole, imprez a także zdawać relację z tego, co dzieje się w naszym liceum.

Pracujemy dla dobra całej społeczności uczniowskiej i nie tylko: reprezentujemy uczniów wobec dyrekcji i rady pedagogicznej, dbamy o poszanowanie ich praw i wypełnianie obowiązków. Jesteśmy ludźmi otwartymi na wszelkie propozycje. Zajmujemy się organizacją szkolnych imprez i uroczystości, reprezentujemy liceum na zewnątrz, staramy się, aby umilić życie naszym koleżankom i kolegom. Misją przewodnią samorządu jest stworzenie szczególnej, przyjacielskiej atmosfery w szkole nie tylko pomiędzy uczniami, ale także uczniami i nauczycielami. Staramy się poprzez organizację przedsiębwzięć sportowych i artystycznych wprowadzić trochę zabawy w każdy normalny dzień. Dzięki odrębnemu budżetowi jesteśmy organizacją samowystarczalną, pokrywającą koszty organizacji zabaw, gier i akcji w szkole. Poprzez ideę humanitaryzmu prowadzimy akcje charytatywne, np. zbiórki zywności i rzeczy dla biednych rodzin. Wspieramy rozwój kulturalny uczniów poprzez organizowanie wystaw plastycznych.

Chcemy, aby instytucja samorządu była otwarta dla wszystkich. Dlatego serdecznie zapraszamy na nasze spotkania w każdy piątek na długiej przerwie!

Kadencja samorządu trwa jeden rok szkolny, prezydium wybierane jest spośród kandydatów bądź też na zasadzie udzielenia wotum zaufania. Referendum prowadzone jest zazwyczaj po feriach zimowych.

L LO im. Ruy Barbosy - 2016 r. © Wszelkie prawa zastrzeżone | Twórca strony: Jan Przychodniak | Projekt graficzny: Jakub Adamczyk | Administrator: Jan Przychodniak