Och, znalazłeś mnie? Imponujące. Możesz teraz powiedzieć o mnie wszystkim znajomym. ;)
Sample Title
Arkusz edycyjny
Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nią plików Cookies.
Rozumiem
Więcej...
Odzwiedź naszą stronę na
Facebooku!

Aktualności


Dodano 17. grudnia 2015 przez ADMIN
Wykład dr inż. S. Jóźwiaka...

W dniu 14 grudnia odbył się wykład pt. „Historia materiałów konstrukcyjnych". Poprowadził go dr inż. Stanisław Jóźwiak – uznany wykładowca Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego. Na wykładzie swoją obecnością zaszczycili nas goście z XIII Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa-Kuli z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Dyrektor naszego Liceum Pan Wiesław Włodarski. Wykładowca w ciekawy sposób przedstawił historię rozwoju materiałów konstrukcyjnych na przykładach ich zastosowań. Mieliśmy okazje usłyszeć również wiele ciekawostek o lotnictwie jak i o katastrofach morskich oraz lotniczych. Uczniowie mogli namacalnie obejrzeć najprostszy materiał konstrukcyjny czyli gwóźdź współczesny jak i taki którego używało się dawniej, czyli kuty. Wszyscy uczniowie słuchali wykładu z zaciekawieniem oraz dyskutowali z wykładowcą. Wykład odbył się w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii" w której udział biorą uczniowie naszej szkoły (Eryk Likowski, Karol Kołodziejski, Jakub Rolak), nad którymi czuwa Pani profesor Beata Cegłowska.

Ostatnia edycja 07. sierpnia 2016, o godz. 09:13 przez ADMIN

Dodano 17. grudnia 2015 przez ADMIN
Wykład...

W ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" zespół projektowy z naszej szkoły zorganizował w dniu 30 listopada wykład pt. "Geometria wykreślna i rysunek techniczny ", który poprowadził płk. dr inż. Andrzej Likowski. Doktor zapoznał nas z podstawami rysunku technicznego, a także wytłumaczył jak narysować skomplikowane części składowe maszyny. Wykładowca poprowadził również drugi wykład w tym dniu pt. "Aksonometria i perspektywa", mówił on o rożnych perspektywach nakładających się na siebie , a także objaśniał pojęcie aksonometrii na jej przykładach. Po zakończeniu wykładu doktor opowiedział o Wojskowej Akademii Technicznej, a także czego przyszli studenci mogą się na niej spodziewać. Uczniowie byli zainteresowani lekcją, kilku zadawało pytania wykładowcy. Pracę zespołu koordynowała Pani profesor Beata Cegłowska.

Ostatnia edycja 07. sierpnia 2016, o godz. 09:13 przez ADMIN

Dodano 14. grudnia 2015 przez ADMIN
Ranking...

Nasze liceum znalazło się pośród 150 szkół w Polsce w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości, organizowanym przez Social Wolves, organizatora Olimpiady Zwolnieni z Teorii pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz dziennika Rzeczpospolita. W Rankingu znalazło się 150 szkół ponadgimnazjalnych spośród 1065 szkół z Polski, które w roku szkolnym 2014/2015 brały udział w Olimpiadzie. Ranking docenia umiejętność uczniów w organizacji własnych projektów społecznych, które stanowią Kompetencje Przyszłości. Na kompetencje te składają się umiejętności praktyczne, takie jak zarządzanie projektem, autoprezentacja oraz praca w zespole, dzięki którym młodzież lepiej będzie umiała znaleźć się na rynku pracy. Ranking został opublikowany w dzienniku Rzeczpospolita z dnia 17 listopada 2015 r., a jego wersja elektroniczna znajduje się na stronie www.rp.pl oraz na stronie Olimpiady Zwolnieni z Teorii www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2015.pdf W olimpiadzie wzięli udział uczniowie profesor Beaty Cegłowskiej: Patryk Wieteska, Radosław Michaś, Mikołaj Kleban, którzy zdobyli certyfikaty Project Managment Fundamentals.

Ostatnia edycja 07. sierpnia 2016, o godz. 09:10 przez ADMIN

Dodano 01. grudnia 2015 przez ADMIN
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych...

W dniu 07.12.2015 (poniedziałek) na terenie szkoły będą odbywać się imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawności. W związku z tym bardzo proszę aby każda klasa opracowała i wykonała plakat na temat niepełnosprawności oraz umieściła go na drzwiach swojej pracowni do dnia 02.12.2015 (środa).

W dniu 7 grudnia bardzo proszę aby każdy w swoim ubiorze zaakcentował kolor ZIELONY. W tym dniu odbędzie się akademia poświęcona problemowi niepełnosprawności w Polsce i na świecie oraz koncert muzyczny dla klas I oraz II. Na koncercie wystąpię dziewczyny ze STREFY STOP oraz młodzieżowy zespół taneczno - muzyczny wykonujący muzykę RAP oraz HIP-HOP.

Koncert będzie dedykowany pomocy 13 letniemu chłopcu choremu na nowotwór kości. Choroba ta postępuje bardzo szybko i dlatego szkoła chce wspomóc operację, która może uratować jemu życie. Dlatego bardzo prosimy aby każdy kto może wspomógł symbolicznie 1, 2 lub 5 zł własnie w tym dniu.

Dodano 29. października 2015 przez ADMIN
Ślubowanie klas pierwszych...

23 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych L Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy. Uroczystość tą swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości: Jego Ekscelencja Ambasador Brazylii w Polsce Pan Alfredo Leoni oraz Pan Ambasador Stanisław Pawliszewski. Oprawę uroczystości przygotowała 1 b pod opieką wychowawcy prof. Moniki Powęskiej. Przedstawienie pt. "Julian Tuwim w Brazylii" pod opieką prof. Elżbiety Niegowskiej - Drachal i Roberta Drachala przygotowali uczniowie klasy 1b, 2f, 3a i 3h. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Wszyscy uczniowie z powagą powtarzali uroczyste słowa: „ Przyrzekamy kontynuować myśl polityczną patrona szkoły Ruy Barbosa, ceniąc wolność własnego kraju i innych narodów. Akceptować uniwersalne wartości zjednoczonej Europy – praworządność i demokrację. Szanować podstawowe zasady współżycia społecznego – uczciwość, sprawiedliwość, tolerancję. Respektować i propagować ideały szkoły integracyjnej – życzliwość, otwarcie na potrzeby innych, zaangażowanie. Przestrzegać praw i obowiązków ucznia zawartych w Statucie Szkoły, pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności. Rozsławiać dobre imię szkoły, być godnym miana ucznia L LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy.

L LO im. Ruy Barbosy - 2016 r. © Wszelkie prawa zastrzeżone | Twórca strony: Jan Przychodniak | Projekt graficzny: Jakub Adamczyk | Administrator: Jan Przychodniak