Och, znalazłeś mnie? Imponujące. Możesz teraz powiedzieć o mnie wszystkim znajomym. ;)
Sample Title
Arkusz edycyjny
Odzwiedź naszą stronę na
Facebooku!

Język angielski - wydarzenia

Konkurs Języka Angielskiego "FOX"

28 lutego 2017 r. odbył się ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX". Najlepsze wyniki w kategoriach EAGLES oraz LIONS uzyskali:

• Julita Pańczyk kl. 2K - bardzo dobry: 115/150 punktów (statin 9: 4% uczestników)
  • Zuzanna Draganek kl. 2K - bardzo dobry: 111/150 punktów (statin 8)
  • Jan Stykowski kl. 1K - dobry: 105/150 punktów (statin 8)

Spektakl Dracula

Dnia 29. marca 2017 r. grupy A1 klas 1C praz 2M obejrzały spektakt pt. "Dracula" w Teatrze Buffo. Był to występ gościnny aktorów z Wielkiej Brytanii, który prof. Małgorzata Kołodzińska swoim zwyczajem wykorzystała jako lekcję angielskiego w terenie.

Sztuka znacznie odbiegała od znanego wszystkim pierwowzoru, zaskakując widzów świeżością ujęcia. Tytułowy Dracula uosabiał owładniętego chciwością biznesmena, eksploatującego Matkę Ziemię z paliw kopalnych oraz rujnując ją dla swojego użytku. Przeciwwagę dla owego krwiopijcy stanowiła ekolożka o poglądach "New Age", obrończyni przyrody i zarazem wyznawczyni Gaji. Na końcu jednak ugryziona przez wampirzycę przechodzi na złą stronę mocy, tzn. od ekologii do ekonomii.

Przedstawienie z lekkością i humorem wskazywało na aktualne problemy świata, komentując żartobliwie aktualne wydarzenia polityki międzynarodowej. Wydarzenie zostało odebrane przez uczniów równie jako edukacyjne i rozrywkowe.

Mark Winter - o zagadkach globalizacji biznesu

7 marca 2017 roku naszym gościem był Mark Winter - wykładowca ekonomii i biznesu na Uniwersytecie w Sunderland w Wielkiej Brytanii. W zajęciach, które poprowadził, uczestniczyli uczniowie klasy 3A, 2C i 2E pod opieką prof. Małgorzaty Czaplejewicz-Kołodzińskiej i prof. Elżbiety Niegowskiej-Drachal.

Mark Winter mówił o ciekawych zagadnieniach związanych z globalizacją biznesu, przeplatając swój wykład zabawnymi mini quizami z dziedziny ekonomii.

W spotkaniu uczestniczył też doradca edukacyjny British Council pan Janusz Dargiewicz, który przekazał nam najświeższe informacje na temat Brexitu i możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii.

Studia w Wielkiej Brytanii

28 listopada i 5 grudnia 2016 roku klasy 3A, 3B, 3C, 3D, 3F, 3K i 3M uczestniczyły w warsztatach
'Studia w Wielkiej Brytanii? Yes, you can!'

Studia w innym kraju to bardzo dobry sposób na zdobycie wiedzy i nabycie wielu umiejętności niezbędnych w dalszej karierze zawodowej. Podejmując studia za granicą możemy rozwijać umiejętności językowe i nawiązać kontakty z rówieśnikami z całego świata.

Jak dostać się na studia w Wielkiej Brytanii? Jakie są wymagania rekrutacyjne, kierunki, opłaty, możliwości prowadzenia badań naukowych? Jaki certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego najlepiej mieć, aby zostać przyjętym na uczelnię brytyjską?

Odpowiedzi na te i bardziej szczegółowe pytania dotyczące procedur przyjęcia na studia, finansowania studiów i badań, warunków studiowania udzielili Vladimir Yordanov (Business Development Executive) z Coventry University i Janusz Dargiewicz, który od lat pomaga absolwentom polskich szkół w rekrutacji na studia w Anglii (www.studiawanglii.pl).

Uczniowie L LO w europejskim programie edukacyjnym "Nauka Bez Granic"

4 listopada 2016 uczniowie klas 3A i 3F wzięli udział w warsztatach kulturowo-językowych
'The Horrible Victorians' i 'The Brutal British Empire'

Podczas pierwszych zajęć prowadzący w sposób profesjonalny ale też z humorem pokazał ciekawe, odbiegające od utartych wyobrażeń i nieco dziwne z naszego punktu widzenia, aspekty życia w epoce wiktoriańskiej. Zwrócił uwagę, że okres panowania królowej Wiktorii (1837 - 1901) to czasy gwałtownej rewolucji przemysłowej i technologicznej ale też jest to epoka pełna różnych osobliwości. Zobaczyliśmy Londyn pogrążony w gęstej mgle - "grochówce" (pea souper), z powodu której ludzie mdleli na ulicach, a dżentelmeni poruszali się z laskami, aby "badać" przed sobą drogę. Odwiedziliśmy niezwykle popularne w tym czasie muzea osobliwości (freakshows). Obejrzeliśmy salę operacyjną, narzędzia chirurgiczne i powszechnie stosowane wówczas zabiegi lecznicze. Ochotnicy sprawdzili też na własnej skórze działanie oryginalnego, XIX -wiecznego urządzenia elektromagnetycznego.

Poznaliśmy także osobliwe trendy fotograficzne z tamtego okresu, np. modę robienia zdjęć pośmiertnych i sposoby ustawiania martwych modeli tak, aby wydawało się, że nadal są wśród żywych. Zapamiętamy też oryginalne imiona nadawane dzieciom, np. Mineral, Bovril, Okey.

W czasie drugiego warsztatu poznaliśmy ciekawą historię imperium brytyjskiego, które rozwinęło się z kolonii i placówek handlowych. Naszą wędrówkę po historii imperium, nad którym u szczytu jego potęgi nigdy nie zachodziło słońce, rozpoczęliśmy od brutalnej kolonizacji Nowej Funlandii przez Humphrey'a Gilberta a zakończyliśmy na referendum szkockim.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązywali quizy i zadania. Warsztaty wzbogaciły naszą wiedzę o krajach anglojęzycznych i pozwoliły lepiej zrozumieć mentalność Brytyjczyków.

Europejski dzień języków w L LO im. Ruy Barbosy

30 września 2016 r. uczniowie klas 2M, 3A, 3B, 3F, 3K, 3M uczestniczyli w warsztatach kulturowo-językowych pt. ‘English, but which English? ‘

Pochodzący ze Szkocji Nick Clowes w ciekawy sposób przybliżył nam historię języka angielskiego od czasów najdawniejszych do współczesności. Poznaliśmy też popularne wyrażenia i zwroty różnych odmian języka angielskiego: amerykańskiej, kanadyjskiej, australijskiej, szkockiej, walijskiej, irlandzkiej, południowoafrykańskiej, kreolskiej, a nawet pidżyn i Cockney. Zajęcia zakończyły się interaktywnym quizem. Przy okazji poznaliśmy aplikację "Kahoot!".

L LO im. Ruy Barbosy - 2016 r. © Wszelkie prawa zastrzeżone | Twórca strony: Jan Przychodniak | Projekt graficzny: Jakub Adamczyk | Administrator: Jan Przychodniak