!!! UWAGA !!! ŚRODA 3 KWIETNIA 2024 - DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH !!!

Wymiana Z Brazylią

CZWARTA MIĘDZYNARODOWA WYMIANA SZKOLNA Z BRAZYLIĄ

Szanowni Uczniowie i Rodzice,

Dyrekcja Liceum z radością informuje, iż w tym roku wznawiamy wymianę z naszą partnerską szkołą w Brazylii, prywatnym Liceu Jardim, (www.liceujardim.com.br). w terminie 13 – 24 kwietnia 2023 r. W wymianie mogą wziąć udział uczniowie klas I – III, również ci, którzy nie uczęszczają na lekcje języka portugalskiego, ale posługują się swobodnie językiem angielskim. Uczniowie wyjadą do miejscowości Santo André, graniczącej z aglomeracją São Paulo, do rodzin uczniów Liceum Jardim Nasi uczniowie zostaną zakwaterowani w domach swoich rówieśników, z którymi uczęszczać będą w dni powszednie na zajęcia edukacyjne, a w weekendy z całymi rodzinami swoich gospodarzy spędzać wolny czas. Kwiecień w Brazylii jest miesiącem, w którym jest jeszcze piękna pogoda z początku jesieni, a zatem zapewne udadzą się na malownicze plaże nad Oceanem .

Brazylijskie Liceum Jardim ma za sobą wieloletnie doświadczenie w zakresie wymian międzyszkolnych z krajami europejskimi, z nami to już czwarta wymiana. Grupie towarzyszyć będą dwaj opiekunowie z Liceum Ruy Barbosy. Projektowi patronuje Ambasada Brazylii, zapewniając wsparcie merytoryczne. Koszt wyjazdu szacowany jest na 6000 zł i obejmuje koszt biletu lotniczego, ubezpieczenia podróżnego oraz częściowo koszty związane z organizacją pobytu gości z Brazylii, którzy odwiedzą nas w październiku  (04 – 14) 2023 r.  Wówczas to nasi uczniowie, biorący udział w wymianie, zobowiązani są zapewnić im gościnę u siebie. Koszt wyjazdu został rozłożony na trzy raty, płatne co dwa miesiące, pierwsza w listopadzie, druga w styczniu, trzecia w marcu. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się z pisemną deklaracją rodziców do Dyrektora Liceum, Pana Piotra Cacko, do 7 października br. Pytania w sprawie wyjazdu można kierować przez portal Librus do Pani Grażyny Misiorowskiej-Rychlewskiej, nauczycielki języka portugalskiego.

Data dodania: 2022-09-30 13:16:01
Data edycji: 2022-12-07 15:19:04