!!! UWAGA !!! ŚRODA 3 KWIETNIA 2024 - DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH !!!

WYMIANY MIĘDZYNARODOWE

Wymiana międzyszkolna z Liceu Jardim w Santo André w Brazylii

Nauczyciel odpowiedzialny: G. Misiorowska-Rychlewska

Wymiany ze szkołami w Porto, Golegã, Aveiro i Felgueiras w Portugalii

Nauczyciel odpowiedzialny: G. Misiorowska-Rychlewska

Wymiana z niemieckim gimnazjum w Höxter

Szkołą partnerską naszego liceum w Niemczech jest König-Wilhelm-Gymnasium w Höxter w landzie Nadrenia PółnocnaWestfalia (Nordrhein-Westfalen). Wymiana odbywa się od 20 lat w cyklu rocznym. Polscy uczniowie przyjmują gości zza granicy oraz sami jadą do Niemiec. W ostatnich latach polska grupa wyjeżdża na tydzień do Höxter w kwietniu, natomiast wizyta gości odbywa się w marcu.
Program wymiany polsko-niemieckiej jest skierowany do wszystkich uczniów naszego liceum. Młodzież biorąca udział w wymianie posługuje się zarówno językiem niemieckim jak i angielskim, co w praktyce umożliwia udział w przedsięwzięciu osobom nie uczącym się języka niemieckiego. Wymiana młodzieży ma w naszej szkole długą tradycję i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Co roku program dostosowujemy do potrzeb projektu i zainteresowań uczniów, tak aby był atrakcyjny i pozostał w pamięci uczestników.
W ramach corocznych wiosennych spotkań:
Poznajemy się
Wspieramy
Rozumiemy
Zwiedzamy
Bawimy się
Uczymy się
Integrujemy się
Organizujemy wymianę w pełnym znaczeniu tego słowa, co oznacza, że polscy uczniowie zakwaterowani są u niemieckich rodzin, a goście mieszkają u swoich polskich partnerów. Poza czasem, który rodziny goszczące organizują samodzielnie gościom przygotowujemy oficjalny program pobytu. Zarówno w Niemczech, jak również w Polsce uczniowie uczestniczą w wycieczkach edukacyjno-krajoznawczych, program obejmuje także zajęcia w polskiej i niemieckiej szkole oraz inne aktywności w Warszawie i Höxter. Program wymiany polsko-niemieckiej w naszej szkole jest dofinansowywany przez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (Deutsch-Polnisches Jugendwerk), powstałej na mocy umowy o Dobrym Sąsiedztwie między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w 1991 roku. Dzięki dofinansowaniu, koszt udziału w całym programie jest niższy.

Nauczyciel odpowiedzialny: D. Zwolak

Data dodania: 2022-11-27 17:14:12