Konkursy

16 i 17 listopada 2017 odbyły się przesłuchania do Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Josesong, który został zorganizowany przez XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Marti w Warszawie.

Konkurs ma na celu:

a/ podniesie wiedzy i umiejętności językowych młodzieży,

b/ popularyzowanie kultury innych krajów poprzez muzykę,

c/ rozwijanie muzycznych i wokalnych talentów młodzieży,

d/ kształtowanie otwartości i ciekawości wobec innych kultur.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich: Marzena Czarnecka, Natalia Stępień i Eryk Likowski, którzy zaprezentowali utwór "Wie schön du bist" Sarah’y Connor.

13 listopada 2017 odbył się szkolny etap 42 Olimpiady Języka Angielskiego, w którym wzięło udział 21 uczniów. Najlepszy wynik, 27 punktów, uzyskał Jakub Eksanow z klasy 1B, lecz nie zakwalifikował się do etapu okręgowego.

Przydatny link: FOX

W listopadzie 2017 rozpoczął się III Warszawski Festiwal Języka Rosyjskiego. Obejmuje on cztery różne konkursy:

• konkurs „Okładka rosyjskiej książki”
  • konkurs piosenki rosyjskiej
  • konkurs „Mój pomysł na wiersz rosyjski dla dzieci”
  • konkurs wiedzy „Mini konkurs–maksi wiedza”

Biorą w nim udział: Magdalena Zwolska z klasy 2C, Monika Klimek z klasy 2C i Ajszat Wachajewa z klasy 1F.

W rozpoczynającej się w listopadzie br Olimpiadzie Języka Rosyjskiego biorą udział Nikola Jasińska z klasy 3B i Stanislav Kolontajev z klasy 3D.

6 listopada 2017 odbył się etap szkolny Olimpiady Języka Niemieckiego. W olimpiadzie wziął udział uczeń klasy pierwszej, Michał Szerszeń.