Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w
        szkolnym Konkursie Języka Angielskiego WIZARDS OF WORDS.

Tematem tegorocznej edycji Konkursu są ‘English Sketches’ a zadaniem uczestników jest przygotowanie i przedstawienie scenki teatralnej wybranej z zestawu skeczy pt ‘English Sketches, Sketches from the English Teaching Theatre' autorstwa D.Case'a i K.Wilson'a. (skecze dostępne są na stronie: https://pl.scribd.com/document/102048285/English-sketches-Books-1-and-2).

Nauczyciele języka angielskiego przyjmują zgłoszenia do 16.02.2018. Finał konkursu odbędzie się 09.04.2018.

Na zwycięzców czekają NAGRODY!!!

16 i 17 listopada 2017 odbyły się przesłuchania do Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Josesong, który został zorganizowany przez XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Marti w Warszawie.

Konkurs ma na celu:

a/ podniesie wiedzy i umiejętności językowych młodzieży,

b/ popularyzowanie kultury innych krajów poprzez muzykę,

c/ rozwijanie muzycznych i wokalnych talentów młodzieży,

d/ kształtowanie otwartości i ciekawości wobec innych kultur.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich: Marzena Czarnecka, Natalia Stępień i Eryk Likowski, którzy zaprezentowali utwór "Wie schön du bist" Sarah’y Connor.

13 listopada 2017 odbył się szkolny etap 42 Olimpiady Języka Angielskiego, w którym wzięło udział 21 uczniów. Najlepszy wynik, 27 punktów, uzyskał Jakub Eksanow z klasy 1B, lecz nie zakwalifikował się do etapu okręgowego.

Przydatny link: FOX

W listopadzie 2017 rozpoczął się III Warszawski Festiwal Języka Rosyjskiego. Obejmuje on cztery różne konkursy:

• konkurs „Okładka rosyjskiej książki”
  • konkurs piosenki rosyjskiej
  • konkurs „Mój pomysł na wiersz rosyjski dla dzieci”
  • konkurs wiedzy „Mini konkurs–maksi wiedza”

Biorą w nim udział: Magdalena Zwolska z klasy 2C, Monika Klimek z klasy 2C i Ajszat Wachajewa z klasy 1F.

W rozpoczynającej się w listopadzie br Olimpiadzie Języka Rosyjskiego biorą udział Nikola Jasińska z klasy 3B i Stanislav Kolontajev z klasy 3D.

6 listopada 2017 odbył się etap szkolny Olimpiady Języka Niemieckiego. W olimpiadzie wziął udział uczeń klasy pierwszej, Michał Szerszeń.