AGATA ADAMOWICZ

Absolwentka VI LO im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Magister filologii polskiej na UW (specjalność nauczycielska) i teologii na ATK w Warszawie. Nauczycielka dyplomowana, czynna egzaminatorka maturalna oraz szkolna koordynatorkaOlimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Zainteresowania: literatura i kultura II połowy XIX wieku

DAGMARA STRZYGOCKA

Magister filologii polskiej i teologii; dyplomowany nauczyciel języka polskiego; licencjonowany egzaminator OKE w zakresie matury, egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ośmioklasisty.W pracy wykorzystuje wiedzę i doświadczenie nie tylko w nauczaniu języka polskiego, ale także z prowadzeniezajęć i warsztatów z zakresu: podstaw reklamy i marketingu, profesjonalnej obsługi klienta, zarządzania czasem,brandingu,zasad efektywnej komunikacji, podstaw zarządzania zasobami ludzkimi, coachingu; prowadzenia zajęć dla  cudzoziemców i powracających zza granicy; prowadzenia zajęć dla uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi i uzdolnionych literacko; prowadzenia kursów przygotowujących do matury.  Na co dzień wykorzystuje metody coachingu, pomagając uczniom w zbudowaniu prawidłowej samooceny i osiągnięciu sukcesu.

Zainteresowania: podróże, fotografia, historia II wojny światowej, Mindfulness, literatura, motoryzacja, speedway.

GRZEGORZ SAWA

Jest absolwentemfilologii polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz studiów podyplomowych IBL  PAN na kierunkuGlottodydaktyka. Nauczanie języka polskiego jako obcego. Egzaminator maturalny OKE z języka polskiego od 2004 r. W zawodzie nauczyciela od 1999 r. Pracę zaczynał w Publicznym Gimnazjum nr 143 w Warszawie. Od 2004 roku jest polonistą w L LO im. R. Barbosy.

Współautor „ ZDASZ.TO Repetytorium. Język polski. Zakres podstawowy. Szkoły ponadgimnazjalne” WSiP oraz „ ZDASZ.TO Repetytorium. Język polski. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadgimnazjalne” WSiP.

Zainteresowania: literatura, film, teatr, polityka.

IGA KANIA

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim. Od 2014 roku pracuję na stanowisku nauczyciela języka polskiego w Liceum im. Ruy Barbosy. W szkole prowadzę zajęcia teatralne oraz jestem współorganizatorką konkursu recytatorskiego „Tragarze cieni”. Jestem wielbicielką poezji a do moich zainteresowań należą również teatr, film, fotografia, muzyka, co wykorzystuje na moich zajęciach. Moim celem jest  kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz rzetelne przygotowanie do egzaminu maturalnego.

KATARZYNA WALENTYNOWICZ

Ukończyła wyższe studia magisterskie na kierunku Filologia Polska w zakresie specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studia Podyplomowe "Kształcenie wrażliwości estetycznej" na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w promowaniu utalentowanej młodzieży w wielu dziedzinach podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności", którego jest pomysłodawczynią i współorganizatorem, a który w 2010r. został wyróżniony jako inicjatywa edukacyjna na Warszawskiej Giełdzie Programów Edukacji Kulturalnej. Opracowała tomiki wierszy laureatów konkursu, promując jednocześnie uczniów uzdolnionych plastycznie (ilustracje do tomików) i informatycznie (skład komputerowy). Co roku przygotowuje z młodzieżą spektakle lub koncerty poetycko-muzyczne, promujące uczniów uzdolnionych wokalnie, muzycznie i aktorsko. Z powodzeniem przygotowuje młodzież do egzaminu maturalnego oraz ogólnopolskich konkursów literackich, a także Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (tytuł finalistki olimpiady dla uczennicy w 2007r.). Za swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, Nagrodą Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, a w 2010r. Medalem Świętego Brata Alberta. Najbardziej ceni sobie tytuł "Nadzieja Edukacji" w konkursie na "Nauczyciela Roku 2006", ponieważ wyróżnienie to pozwala na poczucie pozytywnej aktywności w pracy z młodzieżą, niezależnie od stażu pracy nauczyciela.

MAŁGORZATA KARASEK

Absolwentka L Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy w Warszawie. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Warszawie i filologię polską na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jako nauczycielka pracuje od 22 lat ( w naszym liceum uczy od 1999 roku). Jest czynną egzaminatorką maturalną od 2001 roku, od 11 lat pełni funkcję przewodniczącej zespołu egzaminatorów OKE. Nauczycielka dyplomowana . W 2015 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ M.St. Warszawy za osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej. Mama trójki dzieci.

MARZENNA EWA WALCZUK

Pracuje już 29 lat jako nauczyciel, magister filologii polskiej – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczyciel dyplomowany od 2001r, czynny egzaminator maturalny od 2002r.

Zainteresowania : literatura, film, teatr, muzyka, malarstwo, żeglarstwo

ŻANETA POMYKAŁA

Ukończyła z wyróżnieniem filologię polską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  W L LO im. RuyBarbosy pracuje od 2017 roku, prowadzi szkolne koło teatralne, jest współorganizatorem autorskiego konkursu recytatorskiego „Tragarze cieni”.

Zainteresowania: literatura XIX wieku – polska i obca,  historia sztuki, teatr, film