Powrót => Strona główna

Aktualności


 

W konkursie na logo obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

w naszej szkole pierwsze miejsce zajęła Anna Lubak z klasy 3d.

 

Gratulujemy

Koordynator Zespołu PPP

Barbara Jurek

 


 


 
Szanowni Panstwo
Nasze Liceum pod przewodnictwem p. Katarzyny Narojczyk zdobyło głowną nagrodę w projekcie
"Zaprojektuj Miasto - o prototypu do diagnozy "
organizowane przez Stowarzyszenie Z Siedzibą w Warszawie.
 Gratuluje 
 dyr Piotr Cacko
 

 

 

 

 

 


 


 

25 listopada odbyła się Gala 11 edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, na której poznaliśmy tegorocznych laureatów konkursu. Wyniki udostępnione zostały na stronie: http://edukacjakulturalna.pl/wpek,wiadomosc,12832.html?locale=pl_PL

Wśród nagrodzonych, na podium, znalazł się projekt Nasza Utopia, który współtworzyły:

Natalia Baranowska – uczennica klasy 2ap
Gabriela Ostrowska – uczennica klasy 2ep
Klaudia Nowak – uczennica klasy 2ep
Iga Kania – nauczycielka języka polskiego

Projekt został opisany książce, która została wydana z tej okazji i nazwana zbiorem dobrych praktyk, będących inspiracją dla edukatorów, animatorów i nauczycieli. Wersja filmowa książki znajdzie się na kanale Youtube. Projekt będzie promowany również na portalu edukacjakulturalna.pl, na ogólnopolskich spotkaniach animatorów oraz na Giełdzie Projektów i Programów Edukacji Kulturalnej.

Gratulacje!

Dziełem finalnym projektu jest film zatytułowany „Nasza Utopia”, który jest zapisem refleksji na temat otaczającego świata, jego wizji, rzeczywistości widzianej oczyma młodego człowieka. Autorkami tekstów poetyckich, filmików są uczestniczki zajęć teatralnych. Zachęcamy do zapoznania się:

https://youtu.be/Vn2fpx4tn74

 


 

Szanowni Państwo,
miło mi poinformować o wznowieniu projektu, który zakończył się dużym sukcesem w poprzednim roku szkolnym i zdobył najwyższą nagrodę w województwie mazowieckim.

MOŻLIWOŚCI niePEŁNOsprawności 2 to druga edycja projektu realizowanego przez pięciu uczniów z klasy 2Kg w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Celem projektu jest ukazanie osobom niepełnosprawnym ich potencjału i wartości w różnych aspektach życia. W ramach projektu przeprowadzimy wywiady z osobami z różnymi dysfunkcjami, które odniosły sukces w większej, bądź mniejszej skali, a następnie opublikujemy je w internecie. Dodatkowo, będziemy działać w mediach społecznościowych, gdzie będziemy publikować treści dotyczące niepełnosprawności.
Możecie nas znaleźć na:
- Facebooku: https://liblink.pl/pkA1tFyA6z
- oraz Instagramie: https://liblink.pl/wTip8hgvq2

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada na dzień 3 grudnia, mamy przyjemność zaprosić uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Plastyczno- Literacko- Fotograficznym i Grafiki Komputerowej pod hasłem " Oblicza niepełnosprawności"
Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie składając tylko jedną pracę do 30 listopada 2020r.!
Dla osób nagrodzonych i wyróżniających się przewidzieliśmy nagrody rzeczowe i dyplomy.
     
Szukając inspiracji do wykonania pracy konkursowej, zapraszamy do skorzystania z materiałów dotyczących niepełnosprawności, które znajduj ą się na platformie wykonanej z inicjatywy uczniów naszego liceum https://liblink.pl/HIHF6CYtrO
Strona powstała w ramach projektu realizowanego przez młodzież z L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w ramach programu Od diagnozy do prototypu. Zaprojektuj miasto. Finansowanie - Urząd m.st. Warszawy.

Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny u Wychowawców oraz zamieszczony w Ogłoszeniach w e-dzienniku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie
Koordynatorzy i współorganizatorzy obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Szanowni Państwo
Chciałbym serdecznie pogratulowac Pani Idze Kanii za zdobycie wraz z ucznia III nagrody w Konkursie organizowanym przez Prezydenta Warszawy - Warszawski Program Edukacji Kulturalnej.
Projekt wykonany przez p. I. Kanię nosił nazwe Nasza Utopia.
W dniu wczorajszym odbyła się Gala wręczenia nagród lauretom.
LINK do wydarzenia
https://liblink.pl/0OH6auuSBO
dyr Piotr Cacko

Szanowni Panstwo
Chciałby poinformować że nasze szkoła w bieżącym roku szkolnym  zdobyła  certyfikat WARS i SAWA w XI edycji tego  projektu dla wspierania  uczniów uzdolnionych
Szczególne podziekowana składam koordynatorowi projektu w szkole Pani Julitcie Zawadzkiej która swoim zaangazowaniem i pomysłem zdobyła certyfikat dla naszego liceum

LINK do wirutalnej GALI
https://liblink.pl/CDGomkVolC
dyr Piotr Cacko

Informujemy, że grę miejską Praski Włóczykij( wersja online z powodów epidemicznych) wygrała grupa nr 4 klasy 3a w składzie :
-Dominika Broniszewska, Kacper Chojnacki, Joanna Hass, Aleksandra Konieczny, Julia Wiśniewska, Julia Ogonowska ,Maciej Marszko
Zwycięska prezentacja zostanie przesłana szkołom podstawowym numer 395 i 258 w celu zaprezentowania uczniom oraz wychowawcom naszej szkoły.

Pamiątkowe dyplomy i medale uczestnikom gry zostaną rozdane po powrocie uczniów do szkoły i uregulowaniu się sytuacji epidemicznej.

Gratulacje!!!
Adam Muszyński
Aneta Zawadzka

W imieniu całej klasy 2Cp kieruję serdeczne podziękowania uczniom i pracownikom naszej szkoły za pomoc w zbiórce dla Stowarzyszenia Pomiechowskie Bezdomniaki. Cała akcja została przerwana z powodów niezależnych od nas, przez zdalne nauczanie i naszą nieobecność w szkole. Zbiórkę wznowimy, gdy tylko sytuacja się ustatkuje i powrócimy do szkoły. Zebrane dary zostały dostarczone do Stowarzyszenia od którego otrzymaliśmy informację, że na pewno wszystko się przyda i zostanie dobrze wykorzystane dla podopiecznych.


Jeszcze raz dziękujemy każdemu kto pomógł w jakimkolwiek stopniu do sprawienia radości innym.
Szczególne podziękowania kierujemy dla Państwa Otowskich za przyłączenie się do akcji oraz ofiarowaną pomoc.

Poniżej link do informacji, które schronisko zamieściło po otrzymaniu darów ze zbiórki szkolnej.
https://liblink.pl/xqUTXEupxC

Klasa 2cp
z koordynatorką akcji Beatą Cegłowską

ZNAJDŹ NAS