Powrót => Strona główna

Aktualności


 

„Łóżka dla bezdomnych” – Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

 

Jeszcze tylko kilka chwil do zasłużonego odpoczynku zimowego, a w Szkolnym Kole Wolontariatu, jak w przysłowiowym „ulu”. Tym razem, grupa wspaniałych wolontariuszy - ochotników, w dniu 4 lutego br., wraz opiekunami: Panią Anetą Zawicką i Ks. Jarosławem Gawrońskim, wybrała się do Klubu Alternatywnego Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na realizację akcji „Łóżka dla bezdomnych”.

Dzięki projektowi, nasza młodzież miała możliwość poznać w praktyce technikę konstruowania łóżek ze styropianu a jednocześnie przybliżyć sobie zjawisko „bezdomności”, jako jednej z przyczyn wykluczenia społecznego. 

Nasi wolontariusze, jak te pszczoły w ulu, od razu ochoczo i ze szwajcarską precyzją zabrali się do pracy. A efekt? To skonstruowanie 10 sztuk mobilnych łóżek dla potrzebujących.

Mamy nadzieję, że ta nasza „cegiełka dobra” pomoże przetrwać nadchodzącą zimę grupie bezdomnych, często bezimiennych osób.

Projekt Szkolnego Koła Wolontariatu zrealizowano przy współpracy z Caritas Archidiecezją Praską.

Wyrazy podziękowania składamy na ręce Ks. Kamila Chojnackiego – Dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej za możliwość udziału w projekcie
i owocną współpracę.

Dziękujemy również Wychowawcom ,Rodzicom, a szczególnie Wam, Drodzy Wolontariusze:

Z klasy 1 Mg:

 1. Malwinie Dziedzic,
 2. Klaudii Kietlińskiej,
 3. Mateuszowi Białczakowi,
 4. Adamowi Szczepańskiemu,
 5. Jankowi Pasek,
 6. Władkowi Sawickiemu,
 7. Michałowi Kryszkiewiczowi

Z klasy 1 Mp:

 1. Krzysztofowi Magierze

- za odzew i profesjonalne wsparcie naszej kolejnej inicjatywy.

Jesteśmy z Was bardzo dumni !!!

Ks. J. Gawroński

Aneta Zawicka

Zespół Szkolnego Koła Wolontariatu

 


 


 

Projekt „ŁączyMyPokolenia”  - Jasełka dla Seniorów z naszej Dzielnicy

W środę, 29 stycznia 2020 roku Szkolne Koło Wolontariatu, w ramach Projektu „ŁączyMyPokolenia”  - programu współpracy z Seniorami  z Dzielnicy Praga – Północ m.st. Warszawa, zorganizowało spotkanie z seniorami.
Gościliśmy kilkadziesiąt osób z Klubu Miejsce Aktywności Seniora, działającego przy Domu Kultury Praga,  z Klubu Złotego Wieku Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Północ, z Rodzinnej Klubokawiarni Praska Fundacji A.R.T. a także Wiceprzewodniczącą Rady Seniorów Dzielnicy
Praga-Północ Miasta Stołecznego Warszawy – Panią Elżbietę Andrysiak.

Na początku naszych szacownych gości powitał Pan Dyrektor Piotr Cacko, podkreślając wagę współpracy szkoły i praskich seniorów.

W ramach spotkania zostało zaprezentowane bożonarodzeniowe teatralno-muzyczne przedstawienie zatytułowane „Jasełka na dworcu”, przygotowane przez uczniów naszego Liceum pod opieką artystyczną
ks. Jarosława Gawrońskiego. W ten sposób powróciliśmy do pięknej świątecznej atmosfery i na nowo przybliżyliśmy sobie Tajemnice Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd i wielu chwil wzruszeń. 

Część artystyczną poprowadzili uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu
pod kierunkiem Pani Profesor Anety Zawickiej. Wielu wolontariuszy zaangażowało się w przygotowanie sali, obsługę szatni i powitanie gości.

Dla wszystkich - młodszych i starszych był to bardzo cenny czas wymiany doświadczeń i wzajemnej życzliwości, a zgromadzeni seniorzy nie kryli wzruszenia i wdzięczności dla zaangażowanych w przedsięwzięcie młodych ludzi.

Jak podkreśliła na koniec Pani Agnieszka Tobota, Prezes Fundacji A.R.T. liczymy, że owocna współpraca społeczności szkolnej i praskich seniorów będzie trwała przez kolejne miesiące i lata. I również my na to liczymy !

Zapieczętowaniem tej nowej znajomości była „słodka niespodzianka” rozdawane przez Wolontariuszy po przedstawieniu.

Zaproszonym Seniorom, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, ubogacone ciekawymi rozmowami i ogromnym pokładem optymizmu,
który na pewno zabierzemy ze sobą w przyszłość.
Dziękujemy za potwierdzenie, że kiedy „ŁączyMyPokolenia”, dzieją się rzeczy ważne i nietuzinkowe.

Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do naszych partnerów Projektu
„ŁączyMyPokolenia”:

 • Radzie Seniorów Dzielnicy Praga-Północ Miasta Stołecznego Warszawy,
 • Fundacji A.R.T. 
 • Domu Kultury Praga, 
 • Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Północ

I zapraszamy do fotorelacji z ww. wydarzenia na stronie naszej szkoły.

 


 

Projekt L LO Zwolnieni z Teorii w gazecie lokalnej - Gratulujemy

Miło nam poinformować, że lokalna gazeta "Mieszkaniec" napisała o projekcie naszych uczniów Zwolnienie z Teorii:

http://mieszkaniec.pl/mozliwosci-niepelnosprawnosci-uczniowie-z-50-lo-zaangazowani-w-wyjatkowy-projekt/

Projekt otzrymał mpatronat medialny tej gazety i WSA (Wyższa Szkoła Artystyczna)

 

Plan lekcji od 27.01.2020

Plan klas: pobierz

Plan nauczycieli: pobierz

 

Plan lekcji od 20 stycznia 2020. - Aktualizacja z 17.01.2020

Plan klas: pobierz

Plan nauczycieli: pobierz


 

We wtorek 17 grudnia 2019 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych, rozpoczynający naukę języka rosyjskiego w naszej szkole, mieli okazję uczestniczyć w lekcji kuchni rosyjskiej w Restauracji Skamiejka przy ul. Ząbkowskiej.

Celem wyjścia była nie tylko degustacja tradycyjnych potraw i napojów spotykanych w kuchni naszych wschodnich sąsiadów (próbowaliśmy m.in. pielmieni, warieników, blinczików, kwasu chlebowego, lemoniady gruzińskiej), ale również integracja połączona z bożonarodzeniowym muzykowaniem i wspólnym śpiewaniem rosyjskich kolęd oraz lekcja tego języka w praktyce, prowadzona przez właścicielkę restauracji i rodowitą Rosjankę, czyli panią Tamarę.

Wyjście to dostarczyło nam dużo pozytywnej energii i wprowadziło w błogi świąteczny nastrój. Liczymy na więcej podobnych lekcji poza murami szkoły w Nowym Roku 2020!

С Новым годом!

 

 


 


 

    W dniu 2.12.2019r. w LO uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, pod hasłem  JesteśMYRazem. Ten szczególny dzień otworzył przemową Pana Dyrektor Piotr Cacko.

    Program tegorocznej imprezy był wypełniony po brzegiPubliczność mogła posłuchać wykonania piosenki na temat integracji połączonego z pokazem języka migowego oraz podziwiać pokaz tańca towarzyskiego na wózkach przygotowany przez Mistrzynie Polski - Julię Ryńską (klasa 2i) i Martynę Bartosińską. Ciekawym punktem spotkania był wywiad z Mateuszem Majkutem- niepełnosprawnym absolwentem naszego LO obecnie studentem na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie i goście zobaczyli również prezentację skoków na spadochronie naszych niepełnosprawnych uczniów: Daniela Wendołowskiego  (klasa 3m) i  Marka Dobrowolskiego- absolwenta L LO oraz scenki z udziałem ucznia posługującego się na co dzień komunikacją alternatywną z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Imprezę uświetnił koncert zespołu Muzyczni Czarodzieje.

    Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas goście: Zastępca Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ Pan Dariusz Kacprzak, Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Włodzimierz Siess, Kierownik Wydziału Organizacji Oświaty Pani Agnieszka Suzdalcew, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 5 Pani Katarzyna Matusiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 354 Pani Renata Wilczyńska oraz społeczność szkolna.

    Na szczególną uwagę zasługuje atmosfera ciepła, życzliwości, jedności i radości oraz pozytywnej energii towarzyszącej uczestnikom imprezy. Całość dopełnił wystój naszego LO (plakaty, gazetki informacyjne i tematyczne oraz dekoracje w auli, a także wolontariat w roli asysty). 

 


 

MATURY PRÓBNE ORGANIZACJA

 

Na maturę próbną z MATEMATYKI - poziom PODSTAWOWY przychodzą WSZYSCY uczniowie!


Na matury próbne z przedmiotów rozszerzonych uczniowie przychodzą wg wywieszonych list (listy powstały w oparciu o wcześniejsze deklaracje).

Listy znajdyją się na tablicy na parterze.HARMONOGRAM MATUR PRÓBNYCH W STYCZNIU 2020:2.01.2020 godz. 14:00 - BIOLOGIA poziom rozszerzony

3.01.2020 godz. 9:00 - MATEMATYKA poziom podstawowy

3.01.2020 godz. 14:00 - HISTORIA poziom rozszerzony

7.01.2020 godz. 14:00 - ANGIELSKI poziom rozszerzony

8.01.2020 godz. 9:00 - J. POLSKI poziom rozszerzony

8.01.2020 godz. 14:00 - CHEMIA poziom rozszerzony

9.01.2020 godz. 9:00 - MATEMATYKA poziom rozszerzony

9.01.2020 godz. 14:00 - WOS poziom rozszerzony

10.01.2020 godz. 9:00 - GEOGRAFIA poziom rozszerzony

10.01.2020 godz. 14:00 - FIZYKA poziom rozszerzony

 


 
Uczniowie L LO wzięli udział w debcie oksfordzkiej, która odbyła się 29.11.2019 r. w XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie.
Temat spotkania - "Powstania śląskie  - niewypowiedziana wojna polsko - niemiecka ?".
W konkursie uczestniczyły trzy szkoły. Nasza drużyna w składzie: Michał Zabrodzki, Zuzanna Iskra, Konrad Przyłuski, Jan Strzeszewski oraz Jakub Kliś zajęła II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!!!
 
 

Harmonogram zebrań z rodzicami  pobierz

ZNAJDŹ NAS