Plan lekcji od 20 stycznia 2020. - Aktualizacja z 17.01.2020

Plan klas: pobierz

Plan nauczycieli: pobierz

We wtorek 17 grudnia 2019 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych, rozpoczynający naukę języka rosyjskiego w naszej szkole, mieli okazję uczestniczyć w lekcji kuchni rosyjskiej w Restauracji Skamiejka przy ul. Ząbkowskiej.

Celem wyjścia była nie tylko degustacja tradycyjnych potraw i napojów spotykanych w kuchni naszych wschodnich sąsiadów (próbowaliśmy m.in. pielmieni, warieników, blinczików, kwasu chlebowego, lemoniady gruzińskiej), ale również integracja połączona z bożonarodzeniowym muzykowaniem i wspólnym śpiewaniem rosyjskich kolęd oraz lekcja tego języka w praktyce, prowadzona przez właścicielkę restauracji i rodowitą Rosjankę, czyli panią Tamarę.

Wyjście to dostarczyło nam dużo pozytywnej energii i wprowadziło w błogi świąteczny nastrój. Liczymy na więcej podobnych lekcji poza murami szkoły w Nowym Roku 2020!

С Новым годом!

W dniu 2.12.2019r. w LO uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, pod hasłem  JesteśMYRazem. Ten szczególny dzień otworzył przemową Pana Dyrektor Piotr Cacko.

Program tegorocznej imprezy był wypełniony po brzegiPubliczność mogła posłuchać wykonania piosenki na temat integracji połączonego z pokazem języka migowego oraz podziwiać pokaz tańca towarzyskiego na wózkach przygotowany przez Mistrzynie Polski - Julię Ryńską (klasa 2i) i Martynę Bartosińską. Ciekawym punktem spotkania był wywiad z Mateuszem Majkutem- niepełnosprawnym absolwentem naszego LO obecnie studentem na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie i goście zobaczyli również prezentację skoków na spadochronie naszych niepełnosprawnych uczniów: Daniela Wendołowskiego  (klasa 3m) i  Marka Dobrowolskiego- absolwenta L LO oraz scenki z udziałem ucznia posługującego się na co dzień komunikacją alternatywną z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Imprezę uświetnił koncert zespołu Muzyczni Czarodzieje.

Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas goście: Zastępca Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ Pan Dariusz Kacprzak, Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Włodzimierz Siess, Kierownik Wydziału Organizacji Oświaty Pani Agnieszka Suzdalcew, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 5 Pani Katarzyna Matusiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 354 Pani Renata Wilczyńska oraz społeczność szkolna.

Na szczególną uwagę zasługuje atmosfera ciepła, życzliwości, jedności i radości oraz pozytywnej energii towarzyszącej uczestnikom imprezy. Całość dopełnił wystój naszego LO (plakaty, gazetki informacyjne i tematyczne oraz dekoracje w auli, a także wolontariat w roli asysty).

MATURY PRÓBNE ORGANIZACJA

Na maturę próbną z MATEMATYKI - poziom PODSTAWOWY przychodzą WSZYSCY uczniowie!

Na matury próbne z przedmiotów rozszerzonych uczniowie przychodzą wg wywieszonych list (listy powstały w oparciu o wcześniejsze deklaracje).

Listy znajdyją się na tablicy na parterze.

HARMONOGRAM MATUR PRÓBNYCH W STYCZNIU 2020:

2.01.2020 godz. 14:00 - BIOLOGIA poziom rozszerzony

3.01.2020 godz. 9:00 - MATEMATYKA poziom podstawowy

3.01.2020 godz. 14:00 - HISTORIA poziom rozszerzony

7.01.2020 godz. 14:00 - ANGIELSKI poziom rozszerzony

8.01.2020 godz. 9:00 - J. POLSKI poziom rozszerzony

8.01.2020 godz. 14:00 - CHEMIA poziom rozszerzony

9.01.2020 godz. 9:00 - MATEMATYKA poziom rozszerzony

9.01.2020 godz. 14:00 - WOS poziom rozszerzony

10.01.2020 godz. 9:00 - GEOGRAFIA poziom rozszerzony

10.01.2020 godz. 14:00 - FIZYKA poziom rozszerzony

Uczniowie L LO wzięli udział w debcie oksfordzkiej, która odbyła się 29.11.2019 r. w XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie.
Temat spotkania - "Powstania śląskie  - niewypowiedziana wojna polsko - niemiecka ?".
W konkursie uczestniczyły trzy szkoły. Nasza drużyna w składzie: Michał Zabrodzki, Zuzanna Iskra, Konrad Przyłuski, Jan Strzeszewski oraz Jakub Kliś zajęła II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!!!

Harmonogram zebrań z rodzicami  pobierz

Filmy z wymiany polsko-brazyljskiej nakręcone przez naszego gościa Panią Anę Reczek:

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia:

W DNIU 18.12.2019 ze względu na Wigilie klasowe będzie obowiązywał następujący rozkład dzwonków:

1. 7:30 - 8:00
2. 8:05 - 8:35
3. 8:40 - 9:25
4. 9:30 - 10:00
5. 10:10 - 10:40
6. 10:45 - 11:15
7. 11:20 - 11:50
8. 11:55 - -12:25

od 12:25 przygotowanie Wigilii klasowych
od 13:00 do 15:00 Wigilie klasowe

Lekcje 9 i 10 będą odwołane

Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica klasy 3c Rozalia Krawczyk otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!

W setną rocznicę powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego nauczyciele LLO  p.Weronika Wyka-Majecka i p.Aneta Zawadzka z pomocą p.Jerzego Maliszewskiego zorganizowali szkolny konkurs wiedzy olimpijskiej. Do testu przystąpiło 110 uczniów klas pierwszych po gimnazjum.

Najlepiej na 21 pytań odpowiedzieli:

1. BartoszCiok
    2. Dominika Godlewska
    3. Mateusz Maziński
    4. Michał Kryszkiewicz
    5. Przemysław Wojda
    6. Anna Godlewska
    7. Miłosz Górzyński
    8. Filip Jałocha

Zwycięska ósemka odebrała dyplomy z autografem z rąk samego Tomasza Majewskiego.

Spotkanie z dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim w pchnięciu kulą rozpoczęło się prezentacją sylwetki naszego gościa przygotowaną przez lekkoatletkę Weronikę Wykę-Majecką. Po oficjalnym wprowadzeniu młodzież rozpoczęła sympatyczną rozmowę
p. Majewskim. Padały pytania dojrzałe, ale też bardzo osobiste, na przykład o numer buta naszego Mistrza. 😊

Na koniec gość zgodził się na wspólne zdjęcie i rozdał mnóstwo autografów. To było owocne i rozwijające spotkanie wielkiego sportowca z młodzieżą naszego LO.