Aktualności

Dyrekcja szkoły informuję iż w dniu 11 lipca 2019 sekretariat szkoły czynny jest w godzinach od 08.00 do 11.00

Informacje dla kandydatów zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2019 /2020

znajduja sie w zakładce dla kandydata

"Zakończyliśmy sezon sportowy w LLO w roku szkolnym 2018/19. Ostatnią rywalizacją były zawody w siatkówkę.  Nasi chłopcy zajęli IV miejsce w Dzielnicy, a dziewczęta zdobyły brązowy medal na Pradze Północ.

7 czerwca 2019r. trener Aneta Zawadzka zorganizowała szkolny turniej siatkarskich dwójek „Barbosa Cup 2x2”.  Wśród dziewcząt zwyciężyły Karolina Banaszek 2e i Angelika Brzuszczak 2e. Wśród chłopców niepokonani okazali się również uczniowie klasy 2e: Mateusz Przybysz i Jacek Materski. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i coś słodkiego, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo medale."

Zdjęcia

Zakonczenie roku szkolnego 2018/2019 odbedzię sie 19 czerwca 2019 r na auli wg harmongramu

godz 11.00 - klasy II

godz 12.00 - klasy I

Piotr Cacko

Ze względu na wysokie temperatury od 12 czerwca 2019 r do odwołania   obowiązują  skrócone lekcje do 30 minut, z przerwami 10 minut.

Dyrekcja szkoły

Dzwonki: pobierz

W dniach 25.05- 04.06.2019 szesnastoosobowa grupa uczniów L LO im. Ruy Barbosy wraz z opiekunkami Panią Magdaleną Kwasieborską i Aleksandrą Waleszkiewicz, wzięła udział w drugiej części wymiany z Portugalią.
Pierwszego dnia wszyscy zjawili się na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 13, skąd wylecieli do Lizbony lotem o godzinie 15:10. Gdy dolecieli musieli samodzielnie dotrzeć do Hostelu, w którym spędzili następne dwa dni.
Następnego dnia uczniowie wraz z nauczycielkami mieli niezwykłą okazje spotkać się z Ambasadorem RP w Portugalii Jackiem Junoszą Kisielewskim, gdzie mogli osobiście porozmawiać i zjeść wspólnie lunch w pięknym ogrodzie. Kolejnym punktem wycieczki był Klasztor Hieronimitów oraz Muzeum Archeologiczne, gdzie zostali zaproszeni przez samego Dyrektora, dr António Carvalho. Po długim zwiedzaniu wszyscy wrócili na kolacje do hostelu.
W poniedziałek wszyscy zebrali się gotowi na kolejne zwiedzanie zabytków Lizbony wraz z malarką Mariolą Landowską. Wszyscy poszli wspólnie zobaczyć Zamek św. Jerzego, Katedrę oraz punkt widokowy Świętego Mikołaja. Następnie grupa poszła na spacer po dzielnicach portugalskiego miasta: Alfama, gdzie poszli na obiad w restauracji serwującej tradycyjne dania portugalskie. Wieczorem o godz. 20:00 wszyscy poszli na peron, skąd przemieścili się do miasta Guimarães, gdzie czekali na nich przyjaciele Portugalczycy.
Następnego dnia we wtorek o godz. 8:35 uczniowie mieli okazje zwiedzić portugalską Grupę Szkół Idães w sąsiednim miasteczku Felgueiras i zapoznać się z tamtejszą atmosferą. O godz. 12:00 wszyscy zebrali się na lunch, który przygotowali uczniowie szkoły portugalskiej i wszyscy mogli zasmakować tamtejszych przysmaków i dań. Po zjedzonym posiłku, o godz. 14:30 Polacy i Portugalczycy udali się do Ratusza, gdzie mieli okazje obejrzeć krótki film pokazujący piękno miasta. O godzinie 16:00 wszyscy wspólnie udali się do fabryki butów Nobrand, gdzie mogli zobaczyć pracę przy robieniu obuwia. Następnie wszyscy mieli czas wolny, który spędzili wspólnie ze swoimi przyjaciółmi.
W środę wszyscy zebrali się razem przed szkołą o 8:30, gdzie pojechali na wycieczkę na górę Penha, na którą wjechali kolejką wagonikową, a po powrocie mieli ponownie czas wolny i czas ze swoimi Portugalczykami.
Następnego dnia uczniowie Polscy i Portugalscy wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Porto, gdzie spędzili wspólnie cały dzień. Odwiedzili Wieże Clérigos, skąd było widać widok na całe miasto. Poźniej o godzinie 10:30 odwiedzili Muzeum. Następnie wszyscy wybrali się na lunch do restauracji, na tradycyjne danie francesinha. Kolejnym punktem była piękna stacja kolejowa Sao Bento oraz zobaczenie niesamowitego widoku w dzielnicy Ribeira. Na koniec wszyscy przeszli przez most łączący dwie części Porto, gdzie czekał na nich transport do domów swoich opiekunów.
W piątek uczniowie ponownie mieli okazję uczestniczyć w lekcjach wraz ze swoimi portugalskimi przyjaciółmi. Poznali tajemnice szkoły i poznali mnóstwo nowych osób. Później wszyscy wybrali się na prezentacje o Polsce i Portugalii, gdzie mieli okazje wziąć udział w quizie o obu krajach. Następnie każdy miał czas wolny, który spędził wspólnie ze swoimi przyjaciółmi z Portugalii.
W sobotę uczniowie mieli okazję na bliższą integracje z rodzinami. Cała grupa pojechała nad ocean, by po odpoczywać w gronie znajomych.
W niedzielę ok. godz. 11 wszyscy mieli lot z Porto do Lizbony, skąd później mieli przelecieć do Warszawy.

3 czewca odbył sie etap szkolny a 4  XIX Ogólnopolski Konkursu Wiedzy o Brazylii skierowany do uczniów szkół średnich oraz V Mazowiecki Konkurs o Brazylii dla klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były brazylijski folklor i legendy.  Gośćmi honorowymi byli Ambasador Hadil Rocha Vianna oraz Ataché Wojskowy Płk. Cezar Carriel Benetti.

Zdjęcia

W XVII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w SCRABBLE w Kutnie reprezentacja  L LO w skałdzie Franciszek Łysek z klasy 1m oraz Julia Orłowska 1i zajęła 1 miejsce!!!!

Gratulujemy !!!!

IMG 20190531 123528

IMG 20190531 123500

Bardzo prosimy o pilny zwrot ksiązek do biblioteki szkolnej oraz kluczyków do szafek

23 maja w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja Digital Youth Forum dla ponad 420 młodych ludzi. Podczas trzech 90-minutowych sesji młodzi i dorośli twórcy treści, aktywiści, innowatorzy oraz artyści, podzielili się swoimi historiami, wiedzą, pasjami  i zainspirowali do działania.

Nasza szkoła brała udział w transmisji konferencji w ramach inicjatywy „DYF w Twojej szkole”.

Pełen program dostępny na stronie: