Aktualności

Dnia 13 listopada nasi uczniowie oddawali krew w ramach akcji Krwinka z Targowej "100 litrów na 100 lecie odzyskania niepodległości".

JESTEŚMY Z NICH BARDZO DUMNI 🙂

Zdjęcia

9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowana przez klasę 1A
i panią Beatę Cegłowską przy merytorycznej pomocy pana Adama Muszyńskiego.
Uczniowie klasy 1a zaprosili wszystkich zebranych do podróży przez  historię naszego kraju od rozbiorów i powstań narodowych  po odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Dodatkowo kadra i uczniowie szkoły mieli możliwość zapoznania się z poezją niepodległościową, cytatami i biogramami ojców niepodległości, które zostały umieszczone na drzwiach klas lekcyjnych.

Zdjęcia i relacja na naszym szkolnym fb

W środę, 7 listopada 2018 r. o godzinie 9:00 w naszej szkole oraz  w całej Polsce odbyły się zawody I stopnia  XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
- trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru (60 pkt),
- zadania z podstaw ekonomii (15 pkt)
- pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXXII OWE (25 pkt).

Do zawodów szkolnych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zgłosiło się 743 szkoły z całej Polski oraz około 10 tysiący uczestników.

Koordynatorem z ramienia szkoły jest prof.Beata Cegłowska

Miło nam poinformować, że Ajsza Wachacka, uczennica klasy 2F, zdobyła wyróżnienie w konkursie na dziennik migrantki/migranta  -  Opowiedz nam swoją historię // Tell  usyour  story  -  contest for  migrantsliving  in  Poland, zorganizowanym przez OKO.press i Fundację Ocalenie pod patronatem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Praca Ajszy – najmłodszej uczestniczki konkursu – została opublikowana na łamach OKO.press.

Ajsza Wachacka      Ajsza Wachacka. Konkurs 1a

Gratulujemy!

STUDIUJ  FOOTBALL😊

4 października 2018 roku uczniowie klas 2F, 3 F, 3K, 3C i 3E spotkali się z Vusalą Vaughan przedstawicielką UCFB Wembley i Angeliką Buchholz – doradczynią edukacyjną  z firmy Studia w Anglii.

UCFB Wembley jest jedyną na świecie uczelnią futbolowo-biznesową. Wszystkim, którzy chcieliby zarabiać pieniądze w branży sportowej, pracować w piłkarskim środowisku, są pasjonatami sportu, piłki nożnej, imprez sportowych, psychologii w sporcie, prawa sportowego i mediów sportowych, uczelnia oferuje  studia w kampusie  na stadionie Wembley (zajęcia odbywają się w lożach VIP z widokiem na murawę) lub na stadionie Etihad Manchester City. Licencjat można zrobić na kierunkach o specjalnościach: finansowej, marketingowej, medialnej, międzynarodowej, coachingowej, prawnej, sprzedażowo-promocyjnej i psychologicznej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia naukę można kontynuować na studiach magisterskich Master of Sport Management w kampusie na stadionie Realu Madryt.

Na pewno jest to ciekawa propozycja ścieżki rozwoju, edukacji i kariery zawodowej nie tylko dla sportowców.

Spotkanie zorganizowała prof. Elżbieta Niegowska-Drachal

Studiuj Football 1jpg           Studiuj Football 2jpg

Studiuj Football 3jpg           Studiuj Football 4jpg

Informujemy, iż w związku z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości dzień 12 listopada 2018 roku jest dniem wolnym od pracy.

Jesteśmy w dobrym towaarzystkie :)

Miło Nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Ajsza Wachacka (2f) i Michał Folęga (3a) otrzymali stypedium m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów.

Serdecznie gratulujemy!!!

46407361 316093455645807 8754824201879158784 n   46456189 1940620312641968 7199983102276403200 n

W dniu 9 listopda na terenie szkoły, odbęda się uroczystości z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Serdecznie zapraszamy!!!

Obowiązuje strój galowy.

Dar od Ambasadora Brazylii...

Jego Ekscelencja Ambasador Brazylii Alfredo Leoni, podarował naszej szkole rzeźbę Brazylijczyka polskiego pochodzenia Fransa Krajcberga.

Społeczność L LO serdecznie dziękuje za ten wspaniały dar.

dar 1        dar 2

28 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Coventry University Adama O’Flynn, któremu towarzyszył Jakub Truszkowski – doradca edukacyjny. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 2F, 2K, 2M.

Uniwersytet Coventry, który został uznany za  najbardziej innowacyjną wyższą uczelnię  w Wielkiej Brytanii. (The Times, Sunday Times University Guide), planujeotworzyć w  2019 r.  swoją filię we Wrocławiu.  Uczelnia już współpracuje z Politechniką Wrocławską w zakresie europejskich systemów  kontroli.

Pamiątkowy Medal Marszałka Województwa Mazowieckiego

dla L LO z okazji 110 lecia istnienia i wybitne zasługi

oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.

Uczniowie klas 1i, 2a, 2e, 3a, 3b i 3k uczestniczyli w innowacyjnej sztafecie "100x100m" zorganizowanej dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po wspólnej rozgrzewce sztafetę rozpoczęła Pani v-ce Dyrektor Marzenna Walczuk wraz z Kacprem Topczewskim (kl. 3a).