Powrót => Strona główna

Aktualności

W dniu 27 marca o godz. 11.00 odbędzie się w naszym Liceum Konferencja z okazji 95- rocznicy śmierci Rui Barbosy. Organizatorzy serdecznie zapraszają na konferencję.

 

Prezydium Rady Rodziców uprzejmie informuje, że zebranie Rady Rodziców odbędzie się w dniu 14 marca (ŚRODA) o godz. 17.15.

Uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem Piotrem Cacko oraz nauczycielką języka portugalskiego Panią Grażyną Misiorowską przebywają na wymianie z Liceum Jardim w Santo Andre.

20180309 115626 1

W galerii zdjęcia z pierwszych dni pobytu oraz na stronie szkoły brazylijskiej więcej

Wyniki XX edycji

Praskiego Konkursu Matematycznego 2017/2018

24 lutego 2018 r. odbył się finał Praskiego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem jest L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy.

Klasa 1e wraz z wychowawcą serdecznie zaprasza Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i uczniów klas 1-3, na krótki obraz Żołnierzy Wyklętych oczami nastolatków.

Z przyjemnością informujemy, że Michał Folęga, uczeń klasy 2a zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Historycznej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

TEŻ TAM BĘDZIEMY!!!

W dniach 22 - 24 lutego br. w godz. od 9.00 – 16.00 odbędzie się XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny – największe targi edukacyjne w Warszawie. 

http://salon.perspektywy.pl/2018/

26 lutego 2018 r. o godz. 12.00 w Kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach, odbędzie się pogrzeb śp. Hanny Blikowskiej, wspaniałego pedagoga  i długoletniej nauczycielki fizyki w naszej szkole.

Społeczność szkolna składa najbliższym wyrazy współczucia.

8go lutego w naszej szkole odbył się wieczór poetycki - I edycja konkursu recytatorskiego "Tragarze cieni" zorganizowanego przez p. Igę Kanię i p. Żanetę Pomykałę. Uczniowie podczas spotkania przedstawili własną interpretację tekstów Tadeusza Różewicza. Konkurs rozpoczęły warsztaty przeprowadzone przez aktora Michała Barczaka, który występował na deskach Teatru Narodowego, Teatru IMKA, Och-teatru, Teatru im. St. Witkiewicza oraz na co dzień uczy aktorstwa i tańca w jednym z warszawskich liceów. 
Jury, w składzie: p. dyr Marzenna Walczuk, p. Iga Kania, p. Żaneta Pomykała, p. Michał Barczak, nie miało prostego zadania. Uczestnicy wykazali się ogromną wrażliwością a ich recytacja świadczyła o głębokiej analizie i zrozumieniu niełatwych tekstów wybitnego poety.
Spośród 14 uczniów zostało wyłonionych i nagrodzonych 3 zwycięzców: Justyna Jaworska z klasy 2m, Wiktoria Dudkowska z klasy 1d oraz Daria Zielińska z klasy 1m. Serdecznie gratulujemy i nie możemy się doczekać kolejnej edycji, kolejnego magicznego popołudnia okraszonego piękną poezją! 

ZNAJDŹ NAS