Praskiego Konkursu Matematycznego 2018/2019

23 lutego 2019 r. odbył się finał Praskiego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem jest L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy.

W finale uczestniczyło  41 uczniów z 5 liceów - XXII LO, XIX LO, VIII LO, XLVII LO,  L LO.

Warto wspomnieć, że w etapie szkolnym wzięło udział 205  uczniów z  8  szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczystość wręczenia nagród, która odbyła się 12 marca 2019, poprowadziła  pani  Marzena Ofrecht  , opiekun konkursu. Laureaci otrzymali z rąk pana dyrektora Piotra Cacko dyplomy i nagrody książkowe. Lisy gratulacyjne oraz podziękowania otrzymali nauczyciele tworzący Radę Programową Konkursu.

Pani dr Maria Gokieli z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wręczyła zdobywcy  pierwszego miejsca indeks na dowolny kierunek Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UKSW a pozostałym laureatom nagrody i listy gratulacyjne od dziekana.

Na zakończenie uroczystości bardzo ciekawy wykład popularyzujący matematykę wygłosiła

dr  Maria Gokieli z UKSW.

Nagrodzeni uczniowie:

Eryk Muchorowski

Dominik Stępień

Anna Czartoszewska, Magdalena Dzwonkowska

Wyróżnienie

Piotr Mazowiecki, Małgorzata Mazur, Maciej Ejduk

Jan Mrozowski

XIX LO im. Powstańców Warszawy

Opiekun Praskiego Konkursu

Matematycznego

Marzena Ofrecht

Zdjęcia

Ze smutkiem zawiadamiamy, ze 15 marca br. zmarła wieloletnia nauczycielka historii naszego liceum, człowiek oddany ludziom- Magdalena Romankiewicz.   Pogrzeb odbędzie sie 21 marca na Wólce Weglowej. Pożegnanie rozpocznie się o godz.12.00 w Domu Pogrzebowym na Wólce.
Cześć Jej pamieci!

Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy na II edycję nietypowego konkursu recytatorskiego "Tragarze cieni".

Do poniedziałku czekamy na zgłoszenia!!!

W tym roku dowolność w wyborze tekstów poetyckich. Hasłem tegorocznej edycji jest WSZECHŚWIAT. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Chęć udziału można zgłosić do uczących Was polonistów.

Konkurs odbędzie się 4 kwietnia a rozpoczną go warsztaty z instruktorem teatralnym.

pierwszy raz samodzielnie "wyjść" z domu... Automatyczny podjazd dla wózka.

Monika jest absolwentką naszej szkoły i niezwykle dzielną i ambitną dziewczyną.

W dniach 18 – 24 lutego gościliśmy 10 uczniów i dwoje nauczycieli ze szkoły w Idães, w północnej Portugalii. Poznawaliśmy nawzajem zwyczaje, tradycje, historię, kulturę i języki obydwu krajów. Portugalczycy zwiedzili Warszawę i Kraków. Spróbowali polskich specjałów: pierogów, barszczu i żurku, Polacy zaś bacalhau, caldo verde i pasteis de nata, które wspólnie piekliśmy w restauracji Mesa Portuguesa. Jeździliśmy razem na łyżwach, cieszyliśmy się śniegiem, tak magicznym dla naszych gości, malowaliśmy portugalskie azulejos, z motywami polskimi i tradycyjnie portugalskimi. Nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, które spodziewamy się pogłębić w maju, podczas naszej rewizyty w Portugalii. Już nie możemy się doczekać.

Zdjęcia

23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W nawiązaniu do tego dnia psycholog Ewelina Ławecka oraz terapeuta pedagogiczny Katarzyna Narojczyk w dniach 25-26 lutego na długich przerwach zorganizowały pokazy filmów dotyczących depresji. Młodzież mogła dowiedzieć się jakie są objawy depresji, na co powinna zwrócić uwagę, gdzie szukać pomocy. 27 lutego chętni nauczyciele wzięli udział w lekcji otwartej "Depresja to nie kwestia nastroju".

Zdjęcia

W dniu 18.02.2019 uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły Kacprem Mastalerczukiem, obecnie studentem Akademii Marynarki Wojennej, na którym mieli możliwośc zapoznania się z zasadami rekrutacji i funkcjonowania uczelni.

20190218 133133

Regulamin studniówki dla 3 klas więcej

W piątek 11 stycznia 2019 r. o godzinie 11:00 w Komitetach Okręgowych w całej Polsce odbył się etap okręgowy XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Uczestniczy Mazowsza pisali egzamin w Akademii im. Leona Koźmińskiego. Naszą szkołę reprezentowali: uczestnik Radosław Szydłowski z 2f i nauczyciel Beata Cegłowska.
Zawody okręgowe miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
-jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady,
-zadania z analizy finansowej,
-30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią).

4076 zł - to kwota, którą udało nam się zebrać podczas zbiórki charytatywnej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób
Niepełnosprawnych. Dzięki temu cierpiący na postępującą chorobę SMARD-1 Krzyś już wkrótce będzie mógł uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym.
18 stycznia 2019 r. Krzyś Zieliński wraz z rodzicami odwiedzili nasze liceum, by osobiście podziękować uczniom za okazaną
hojność i serce. Pan Dyrektor Piotr Cacko wraz z przewodniczącą samorządu szkolnego Ajszą Wachacką iuczniem Jakubem
Podlasiem uroczyście przekazali zebraną kwotę rodzicom Krzysia.
Krzyś wraz z rodzicami odwiedził także uczniów w klasach, by móc się z nimi przywitać i podziękować osobiście za aktywne uczestnictwo w zorganizowanej zbiórce. Rodzice Krzysia zgodnie stwierdzili, że gdy Krzyś będzie wybierał szkołę średnią, przeprowadzą się do Warszawy, aby móc skorzystać z oferty edukacyjnej naszego liceum.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz gronu pedagogicznemu
za zaangażowanie podczas akcji i wielkie serce.