L Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Ruy Barbosy w Warszawie.

Adres:
ul. Burdzińskiego 4
03-480 Warszawa

Kontakt: 
Email: lo50@lo50.edu.pl
Tel: +48 (22) 619 23 71

Najnowsze aktuaności

AKTUALNOŚCI:

Akcja Krwinka z Tagowej

Opublikowano: 2018-11-15 18:27:43

 

Dnia 13 listopada nasi uczniowie oddawali krew w ramach akcji Krwinka z Targowej "100 litrów na 100 lecie odzyskania niepodległości".

JESTEŚMY Z NICH BARDZO DUMNI ?

Zdjęcia

 


 

Akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości...

Opublikowano: 2018-11-14 12:13:15

 
9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowana przez klasę 1A
i panią Beatę Cegłowską przy merytorycznej pomocy pana Adama Muszyńskiego.
Uczniowie klasy 1a zaprosili wszystkich zebranych do podróży przez  historię naszego kraju od rozbiorów i powstań narodowych  po odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Dodatkowo kadra i uczniowie szkoły mieli możliwość zapoznania się z poezją niepodległościową, cytatami i biogramami ojców niepodległości, które zostały umieszczone na drzwiach klas lekcyjnych.
 
Zdjęcia i relacja na naszym szkolnym fb
 
 

 
 
 

XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Opublikowano: 2018-11-13 10:16:44

 

W środę, 7 listopada 2018 r. o godzinie 9:00 w naszej szkole oraz  w całej Polsce odbyły się zawody I stopnia  XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
- trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru (60 pkt),
- zadania z podstaw ekonomii (15 pkt)
- pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXXII OWE (25 pkt). 

Do zawodów szkolnych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zgłosiło się 743 szkoły z całej Polski oraz około 10 tysiący uczestników. 


Koordynatorem z ramienia szkoły jest prof.Beata Cegłowska

 


 

Konkurs na dziennik migrantki

Opublikowano: 2018-11-13 07:25:36

 

Miło nam poinformować, że Ajsza Wachacka, uczennica klasy 2F, zdobyła wyróżnienie w konkursie na dziennik migrantki/migranta  -  Opowiedz nam swoją historię // Tell  usyour  story  -  contest for  migrantsliving  in  Poland, zorganizowanym przez OKO.press i Fundację Ocalenie pod patronatem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Praca Ajszy – najmłodszej uczestniczki konkursu – została opublikowana na łamach OKO.press.

 

Ajsza Wachacka      Ajsza Wachacka. Konkurs 1a                   

        

 

Gratulujemy!

 


 

STUDIUJ  FOOTBALL?

 

4 października 2018 roku uczniowie klas 2F, 3 F, 3K, 3C i 3E spotkali się z Vusalą Vaughan przedstawicielką UCFB Wembley i Angeliką Buchholz – doradczynią edukacyjną  z firmy Studia w Anglii.

UCFB Wembley jest jedyną na świecie uczelnią futbolowo-biznesową. Wszystkim, którzy chcieliby zarabiać pieniądze w branży sportowej, pracować w piłkarskim środowisku, są pasjonatami sportu, piłki nożnej, imprez sportowych, psychologii w sporcie, prawa sportowego i mediów sportowych, uczelnia oferuje  studia w kampusie  na stadionie Wembley (zajęcia odbywają się w lożach VIP z widokiem na murawę) lub na stadionie Etihad Manchester City. Licencjat można zrobić na kierunkach o specjalnościach: finansowej, marketingowej, medialnej, międzynarodowej, coachingowej, prawnej, sprzedażowo-promocyjnej i psychologicznej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia naukę można kontynuować na studiach magisterskich Master of Sport Management w kampusie na stadionie Realu Madryt.

Na pewno jest to ciekawa propozycja ścieżki rozwoju, edukacji i kariery zawodowej nie tylko dla sportowców.

Spotkanie zorganizowała prof. Elżbieta Niegowska-Drachal

 

Studiuj Football 1jpg           Studiuj Football 2jpg

 

Studiuj Football 3jpg           Studiuj Football 4jpg

 


 

ZNAJDŹ NAS