Wymiana z gimnazjum niemieckim w Höxter

Wymiana polsko-niemiecka w tym roku odbyła się w dniach od 03 do 09 marca. Do Polski przyjechali uczniowie z niemieckiego miasteczka Höxter. Była to grupa dwunastu osób, których przyjęliśmy w naszych domach.

Plan wycieczki skupiał się na zwiedzaniu stolicy. Wraz z grupą niemiecką odwiedziliśmy, m.in. Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski oraz Park Łazienkowski. Wymiana obejmowała również dwudniowy wyjazd do Gdańska. Po drodze zwiedziliśmy Zamek w Malborku. Niemieccy uczniowie byli bardzo zainteresowani historią tego obiektu, jak również możliwością zobaczenia polskiego morza.

Przyjazd do naszego kraju pozwolił im poznać polską kulturę, obyczaje oraz tradycje. Cała wymiana była bardzo udana. Nie możemy doczekać się wyjazdu do naszych niemieckich przyjaciół z Höxter.