Wyniki XX edycji

Praskiego Konkursu Matematycznego 2017/2018

24 lutego 2018 r. odbył się finał Praskiego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem jest L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy.

W finale uczestniczyło  27 uczniów z 5 liceów - XXII LO, XIX LO, VIII LO, XIII LO,  L LO.

Warto wspomnieć, że w etapie szkolnym wzięło udział 167  uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczystość wręczenia nagród, która odbyła się 1 marca 2018, poprowadziła  pani  Małgorzata Zawisza zastępca dyrektora L LO.

Pani dr Joanna Kandzia z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wręczyła zdobywczyni  pierwszego miejsca indeks na dowolny kierunek Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UKSW a pozostałym laureatom nagrody i listy gratulacyjne od dziekana.

Z okazji jubileuszowej XX edycji konkursu zostały wręczone podziękowania: panu Wiesławowi Włodarskiemu wieloletniemu dyrektorowi L LO za organizację konkursu i opiekę merytoryczną , dziekanowi Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego za patronat nad konkursem oraz Oficynie Edukacyjnej Krzysztof Pazdro za fundowanie nagród książkowych.

Na zakończenie uroczystości bardzo ciekawy wykład popularyzujący matematykę wygłosiła

dr Joanna Kandzia z UKSW.

Nagrodzeni uczniowie:

Katarzyna Wojciechowska