!!! UWAGA !!! ŚRODA 3 KWIETNIA 2024 - DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH !!!

Standardy Ochrony Małoletnich.

Zapewnienie bezpieczeństwa i dobrostanu uczniów jest jednym z priorytetów szkoły. W tym kontekście pragnę zwrócić uwagę na Standardy Ochrony Małoletnich, które stanowią fundament naszych działań w tym obszarze.

Standardy Ochrony Małoletnich to nie tylko zbiór wytycznych czy formalności. To dokument, który kładzie nacisk na naszą wspólną odpowiedzialność w tworzeniu środowiska, w którym młodzież może rozwijać się w bezpieczeństwie, wolności i szacunku.

Wdrażanie Standardów Ochrony Małoletnich obejmuje szereg praktycznych działań, takich jak:

1. Zapewnienie bezpiecznych relacji: budowanie zaufania i poszanowania w relacjach między nauczycielami a uczniami, jak również między uczniami.

2. Profesjonalizm: zachowanie odpowiedniego dystansu i granic w relacjach z uczniami oraz konsekwentne stosowanie się do zasad etyki zawodowej.

3. Edukacja i świadomość: systematyczne podnoszenie świadomości na temat problematyki ochrony małoletnich oraz szkolenia w zakresie rozpoznawania i reagowania na sygnały potencjalnych zagrożeń.

4. Reagowanie i wsparcie: szybka i skuteczna reakcja w sytuacjach, gdy uczeń znajduje się w trudnej lub niebezpiecznej sytuacji, oraz zapewnienie mu odpowiedniego wsparcia i pomocy.

Wszyscy członkowie naszej społeczności – zarówno nauczyciele, jak i rodzice oraz uczniowie – mają kluczową rolę do odegrania w realizacji Standardów Ochrony Małoletnich. To wspólna praca, która wymaga zaangażowania i świadomości każdego z nas.

Dlatego też zachęcamy  wszystkich do zapoznania się z pełnym tekstem Standardów Ochrony Małoletnich oraz do aktywnego uczestnictwa w ich wdrażaniu. Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo i dobro naszych podopiecznych to nasz wspólny priorytet.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z tym tematem, zachęcamy do kontaktu. Razem możemy tworzyć jeszcze bezpieczniejsze i bardziej przyjazne środowisko dla naszych uczniów.

Data dodania: 2024-03-06 13:31:26
Data edycji: 2024-03-06 13:32:04