Powrót => Strona główna

Dyrekcja Liceum Ruy Barbosy informuje, iż w br. szkolnym w dniach 22 marca – 02 kwietnia 2019  r. planowana jest kolejna międzynarodowa wymiana szkolna polsko-brazylijska. Grupa uczniów naszego liceum wyjedzie do miejscowości Santo André, graniczącej z aglomeracją São Paulo, do rodzin uczniów Liceum Jardim (www.liceujardim.com.br).

Uczniowie zostaną zakwaterowani w domach swoich rówieśników, z którymi uczęszczać będą w dni powszednie na zajęcia szkolne, a w weekendy, z całymi rodzinami swoich gospodarzy, spędzać wolny czas (marzec jest w Brazylii miesiącem letnim). Grupie towarzyszyć będzie dwóch nauczycieli z naszego Liceum. Brazylijskie Liceum Jardim ma za sobą wieloletnie doświadczenie w zakresie wymian międzynarodowych, a projektowi patronuje Ambasada Brazylii.

 

 

Osoby zainteresowane proszone są o składanie deklaracji uczestnictwa do 23 listopada, w sekretariacie szkoły. Jej złożenie jest wyrażeniem gotowości pokrycia kosztów wymiany oraz przyjęcia brazylijskiego ucznia we wrześniu 2019 r. W wymianie mogą brać uczniowie wszystkich klas, uczący się języka portugalskiego lub biegle posługujący się językiem angielskim. Lista uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu zostanie ogłoszona 29 listopada, a wkrótce potem odbędzie się zebranie rodziców zakwalifikowanych uczniów.

 


 

ZNAJDŹ NAS