Zespół Przyrodników

Koordynatorka Zespołu

BIOLODZY

Elżbieta Zalewska

Biolożka, przyrodniczka, pasjonatka szerzenia wiedzy.
Nauczycielka dyplomowana biologii.

Jej marzeniem jest rozbudzenie miłości do biologii u wszystkich uczniów,
którzy pojawią się w sali biologicznej w Zespole Szkół nr 73.

Ukończyła:

⦁ studia wyższe magisterskie w zakresie biologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego,
⦁ Międzywydziałowe Studia Podyplomowe Ochrony i Kształtowania Środowiska SGGW,
⦁ Studia Podyplomowe Konstruowania i Ewaluacji Programów Nauczania w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie,
⦁ Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne w Zakresie Nauczania Geografii i Przyrody, połączone z edukacją regionalną i samorządową na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
Jest:
⦁ członkinią Komitetu Głównego Olimpiady Biologicznej,
⦁ przewodnicząca zespołu egzaminatorów egzaminu maturalnego z biologii
OKE Warszawa,
⦁ doradczynią metodyczną w zakresie biologii Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń (WCIES),
⦁ instruktorką, trenerką programów Eko-Logik i Edukacja w Naturze,
⦁ koordynatorką regionalnych projektów badawczych i trenerką międzynarodowego programu edukacyjno-badawczego GLOBE,
⦁ autorką licznych publikacji metodycznych dla nauczycieli biologii,
⦁ inicjatorką i prowadzącą:
Międzyszkolne Koło Biologiczne (aktualnie we współpracy z XVI LO)
Terenową Szkołę Przyrodników,
Koło Przyrodników Programu GLOBE,
⦁ autorką, współautorką i realizatorką wielu programów edukacyjnych
dla młodzieży prowadzonych na terenie L LO.

Nagradzana za swoją pracę dydaktyczną i społeczną.
Wśród otrzymanych wyróżnień:
⦁ 2020 rok nagroda Burmistrza Pragi Północ,
⦁ 2012 rok – podziękowania od Ministerstwa Edukacji Narodowej za wieloletnie organizowanie i prowadzenie zadań edukacyjnych związanych z realizacją programu GLOBE,
⦁ 2011 rok – Medal Komisji Edukacji Narodowej za pracę dydaktyczno-wychowawczą,
⦁ 2010 rok – Medal XXX-lecia NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze za oddaną pracę na rzecz związku i dobra wspólnego.

Jej zainteresowania to turystyka, fotografia, historia Polski i aranżacje ogrodowe.

Renata Ziarek

FIZYCY

Krzysztof Staszkiewicz

Nauczyciel fizyki w warszawskich liceach ogólnokształcących i technikum. Interesuje się dydaktyką przedmiotów przyrodniczych oraz metodami jej diagnozowania.  Absolwent Kolegium Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku chemia i fizyka.

Dorobek naukowy obejmuje pięć publikacji oraz doniesienia zjazdowe z zakresu fizyki półprzewodników, magnetometrii, izolatorów topologicznych, fizyki planetarnej oraz modelowania molekularnego metodami kwantowo-mechanicznego.

Jest współautorem publikacji doświadczalnych opublikowanej w recenzowanych czasopismach: Journal of Applied Physics, Journal of Magnetism and Magnetic Materials, ICARUS.

Nabył doświadczenie jako metrolog w Głównym Urzędzie Miar, starszy wykładowca w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz asystent fizyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Członek Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej, Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Barbara Kasprzak

CHEMICY

Natalia Pająk

Ukończyła z wyróżnieniem studia II stopnia, o kierunku chemia, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiując, zdobyła dodatkowo uprawnienia pedagogiczne. Jest nauczycielem wymagającym ale sprawiedliwym. W pełni oddana swojej pracy i uczniom.
Łączy teorię z praktyką. Na lekcjach wykonuje pokazy doświadczeń oraz pod jej opieką uczniowie samodzielnie wykonują doświadczenia chemiczne. Nawiązała  współpracę z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Wyjścia na wydział dają uczniom jeszcze większą możliwość poznania tej fascynującej dziedziny nauki.
Praca to jej pasja, która daje satysfakcję. W wolnym czasie poznaje uroki naszego kraju. Podróżuje do bardziej i mniej znanych zakątków Polski.

Julitta Zawadzka

Aleksandra Miązek