L Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Ruy Barbosy w Warszawie.

Adres:
ul. Burdzińskiego 4
03-480 Warszawa

Kontakt: 
Email: lo50@lo50.edu.pl
Tel: +48 (22) 619 23 71

Najnowsze aktuaności

AKTUALNOŚCI:

Pomagamy !!!

Opublikowano: 2018-12-01 10:54:23

Krzyś

 


 

Wymiana ze szkołą w Brazylii...

Opublikowano: 2018-11-20 12:34:47

Dyrekcja Liceum Ruy Barbosy informuje, iż w br. szkolnym w dniach 22 marca – 02 kwietnia 2019  r. planowana jest kolejna międzynarodowa wymiana szkolna polsko-brazylijska. Grupa uczniów naszego liceum wyjedzie do miejscowości Santo André, graniczącej z aglomeracją São Paulo, do rodzin uczniów Liceum Jardim (www.liceujardim.com.br).

Uczniowie zostaną zakwaterowani w domach swoich rówieśników, z którymi uczęszczać będą w dni powszednie na zajęcia szkolne, a w weekendy, z całymi rodzinami swoich gospodarzy, spędzać wolny czas (marzec jest w Brazylii miesiącem letnim). Grupie towarzyszyć będzie dwóch nauczycieli z naszego Liceum. Brazylijskie Liceum Jardim ma za sobą wieloletnie doświadczenie w zakresie wymian międzynarodowych, a projektowi patronuje Ambasada Brazylii.

 

Akcja Krwinka z Tagowej

Opublikowano: 2018-11-15 18:27:43

 

Dnia 13 listopada nasi uczniowie oddawali krew w ramach akcji Krwinka z Targowej "100 litrów na 100 lecie odzyskania niepodległości".

JESTEŚMY Z NICH BARDZO DUMNI ?

Zdjęcia

 


 

Akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości...

Opublikowano: 2018-11-14 12:13:15

 
9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowana przez klasę 1A
i panią Beatę Cegłowską przy merytorycznej pomocy pana Adama Muszyńskiego.
Uczniowie klasy 1a zaprosili wszystkich zebranych do podróży przez  historię naszego kraju od rozbiorów i powstań narodowych  po odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Dodatkowo kadra i uczniowie szkoły mieli możliwość zapoznania się z poezją niepodległościową, cytatami i biogramami ojców niepodległości, które zostały umieszczone na drzwiach klas lekcyjnych.
 
Zdjęcia i relacja na naszym szkolnym fb
 
 

 
 
 

ZNAJDŹ NAS