L Liceum Ogólnokształcące

im. Ruy Barbosy w Warszawie.

Adres:
ul. Burdzińskiego 4

Kontakt:
Email: lo50@lo50.edu.pl
Tel: +48 (22) 619 23 71

Najnowsze aktuaności

AKTUALNOŚCI:

Łóżka dla bezdomnych

Opublikowano: 2020-02-08 08:33:22

„Łóżka dla bezdomnych” – Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

Jeszcze tylko kilka chwil do zasłużonego odpoczynku zimowego, a w Szkolnym Kole Wolontariatu, jak w przysłowiowym „ulu”. Tym razem, grupa wspaniałych wolontariuszy - ochotników, w dniu 4 lutego br., wraz opiekunami: Panią Anetą Zawicką i Ks. Jarosławem Gawrońskim, wybrała się do Klubu Alternatywnego Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na realizację akcji „Łóżka dla bezdomnych”.

Dzięki projektowi, nasza młodzież miała możliwość poznać w praktyce technikę konstruowania łóżek ze styropianu a jednocześnie przybliżyć sobie zjawisko „bezdomności”, jako jednej z przyczyn wykluczenia społecznego.

Nasi wolontariusze, jak te pszczoły w ulu, od razu ochoczo i ze szwajcarską precyzją zabrali się do pracy. A efekt? To skonstruowanie 10 sztuk mobilnych łóżek dla potrzebujących.

Mamy nadzieję, że ta nasza „cegiełka dobra” pomoże przetrwać nadchodzącą zimę grupie bezdomnych, często bezimiennych osób.

Projekt Szkolnego Koła Wolontariatu zrealizowano przy współpracy z Caritas Archidiecezją Praską.

Wyrazy podziękowania składamy na ręce Ks. Kamila Chojnackiego – Dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej za możliwość udziału w projekcie
i owocną współpracę.

Dziękujemy również Wychowawcom ,Rodzicom, a szczególnie Wam, Drodzy Wolontariusze:

Z klasy 1 Mg:

1. Malwinie Dziedzic,
  2. Klaudii Kietlińskiej,
  3. Mateuszowi Białczakowi,
  4. Adamowi Szczepańskiemu,
  5. Jankowi Pasek,
  6. Władkowi Sawickiemu,
  7. Michałowi Kryszkiewiczowi

Z klasy 1 Mp:

1. Krzysztofowi Magierze

- za odzew i profesjonalne wsparcie naszej kolejnej inicjatywy.

Jesteśmy z Was bardzo dumni !!!

Ks. J. Gawroński

Aneta Zawicka

Zespół Szkolnego Koła Wolontariatu

Jasełka dla seniorów

Opublikowano: 2020-02-08 08:18:57

Projekt „ŁączyMyPokolenia”  - Jasełka dla Seniorów z naszej Dzielnicy

W środę, 29 stycznia 2020 roku Szkolne Koło Wolontariatu, w ramach Projektu „ŁączyMyPokolenia”  - programu współpracy z Seniorami  z Dzielnicy Praga – Północ m.st. Warszawa, zorganizowało spotkanie z seniorami.
Gościliśmy kilkadziesiąt osób z Klubu Miejsce Aktywności Seniora, działającego przy Domu Kultury Praga,  z Klubu Złotego Wieku Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Północ, z Rodzinnej Klubokawiarni Praska Fundacji A.R.T. a także Wiceprzewodniczącą Rady Seniorów Dzielnicy
Praga-Północ Miasta Stołecznego Warszawy – Panią Elżbietę Andrysiak.

Na początku naszych szacownych gości powitał Pan Dyrektor Piotr Cacko, podkreślając wagę współpracy szkoły i praskich seniorów.

W ramach spotkania zostało zaprezentowane bożonarodzeniowe teatralno-muzyczne przedstawienie zatytułowane „Jasełka na dworcu”, przygotowane przez uczniów naszego Liceum pod opieką artystyczną
ks. Jarosława Gawrońskiego. W ten sposób powróciliśmy do pięknej świątecznej atmosfery i na nowo przybliżyliśmy sobie Tajemnice Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd i wielu chwil wzruszeń.

Część artystyczną poprowadzili uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu
pod kierunkiem Pani Profesor Anety Zawickiej. Wielu wolontariuszy zaangażowało się w przygotowanie sali, obsługę szatni i powitanie gości.

Dla wszystkich - młodszych i starszych był to bardzo cenny czas wymiany doświadczeń i wzajemnej życzliwości, a zgromadzeni seniorzy nie kryli wzruszenia i wdzięczności dla zaangażowanych w przedsięwzięcie młodych ludzi.

Jak podkreśliła na koniec Pani Agnieszka Tobota, Prezes Fundacji A.R.T. liczymy, że owocna współpraca społeczności szkolnej i praskich seniorów będzie trwała przez kolejne miesiące i lata. I również my na to liczymy !

Zapieczętowaniem tej nowej znajomości była „słodka niespodzianka” rozdawane przez Wolontariuszy po przedstawieniu.

Zaproszonym Seniorom, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, ubogacone ciekawymi rozmowami i ogromnym pokładem optymizmu,
który na pewno zabierzemy ze sobą w przyszłość.
Dziękujemy za potwierdzenie, że kiedy „ŁączyMyPokolenia”, dzieją się rzeczy ważne i nietuzinkowe.

Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do naszych partnerów Projektu
„ŁączyMyPokolenia”:

• Radzie Seniorów Dzielnicy Praga-Północ Miasta Stołecznego Warszawy,
  • Fundacji A.R.T.
  • Domu Kultury Praga,
  • Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Północ

I zapraszamy do fotorelacji z ww. wydarzenia na stronie naszej szkoły.

Projekt L LO Zwolnieni z Teorii w gazecie lokalnej - Gratulujemy

Opublikowano: 2020-01-24 14:25:36

Projekt L LO Zwolnieni z Teorii w gazecie lokalnej - Gratulujemy

Miło nam poinformować, że lokalna gazeta "Mieszkaniec" napisała o projekcie naszych uczniów Zwolnienie z Teorii:

Projekt otzrymał mpatronat medialny tej gazety i WSA (Wyższa Szkoła Artystyczna)

Plan lekcji od 27.01.2020

Opublikowano: 2020-01-22 13:48:22