[Rozmiar: 32677 bajt體]

[Rozmiar: 34754 bajt體]

Biblioteka dzi艣

Rok szkolny 2005/2006 rozpocz膮艂 nowy etap w funkcjonowaniu biblioteki szkolnej. Zosta艂a utworzona sie膰 MOL-a z trzema stanowiskami komputerowymi (2 w wypo偶yczalni i 1 w czytelni).Zainstalowano najnowszy program komputerowy MOL Optivum oraz zakupiono czytnik kod贸w kreskowych.
         Biblioteka jako Serce Szko艂y 艂膮czy w sobie tradycj臋 i nowoczesno艣膰. Znajduj膮 si臋 tu archiwalne zbiory Heleny Rzeszotarskiej, a tak偶e najnowsze ksi膮偶ki z r贸偶nych dziedzin, wci膮偶 aktualizowane o nowe pozycje.

W czytelni znajduje si臋 multimedialne centrum informatyczne z czterema stanowiskami komputerowymi, dzi臋ki czemu m艂odzie偶 mo偶e korzysta膰 z najnowszych edukacyjnych program贸w multimedialnych , z Internetu, oraz z drukarki i skanera.

Biblioteka jest ch臋tnie odwiedzana przez m艂odzie偶 nie tylko w celu wypo偶yczenia lektury, ale te偶, aby uczestniczy膰 w organizowaniu r贸偶nego rodzaju wystaw, konkurs贸w i innych dzia艂a艅. Najbardziej aktywni uczniowie „mi艂o艣nicy biblioteki” s膮 nagradzani za prac臋 w bibliotece.

D膮偶膮c do jak najwi臋kszej atrakcyjno艣ci naszej biblioteki wykorzystujemy talenty m艂odzie偶y.

W roku 2008 przypada艂o 100-lecie szko艂y. Biblioteka czynnie w艂膮czy艂a si臋 w przygotowania tej uroczysto艣ci. Wa偶nym przedsi臋wzi臋ciem tych obchod贸w by艂o napisanie monografii szko艂y. Jeden z rozdzia艂贸w tej ksi膮偶ki dotyczy biblioteki i zosta艂 opracowany przez nauczycieli bibliotekarzy.

Kolejnym etapem by艂o zaprojektowanie i umieszczenie na 艣cianie mosi臋偶nych tabliczek pami膮tkowych o za艂o偶ycielce szko艂y – Helenie Rzeszotarskiej oraz o dyrektorach naszej szko艂y.

Na dni obchod贸w 100-lecia szko艂y w czytelni przygotowano wystawy starych kronik, dokument贸w, fotografii oraz ksi膮偶ek.

Od 2006 roku w naszej szkole organizowany jest Og贸lnopolski Przegl膮d Tw贸rczo艣ci Poetyckiej im. Jacka Karczmarskiego „Rytmy Niesko艅czono艣ci”.

Chc膮c zainspirowa膰 m艂odzie偶 do pisania poezji zorganizowano w czytelni wystaw臋 pt. „Poezja to my艣lenie w obrazach”, na kt贸rej znajduj膮 si臋 prace artystyczne uczni贸w. W czasie trwania fina艂u konkursu w czytelni przyjmowani s膮 jego uczestnicy, kt贸rzy mog膮 zapozna膰 si臋 z wystaw膮 na temat 偶ycia i tw贸rczo艣ci Jacka Kaczmarskiego oraz pos艂ucha膰 jego piosenek.

[Rozmiar: 129002 bajt贸w]